Przekierowanie portów Archer c1200

Cześć od dłuższego czasu próbuję ustawić przekierowanie portów na routerze Archer C1200.
Sytuacja wygląda tak, że mam podłączone Raspebbry Pi po Wifi z IP 192.168.0.137 (stałe IP) i w obrębie sieci mogę połączyć się przez Putty (SSH). Mam stałe IP od dostawcy neta. Ustawiam w routerze Advance>Nat Forwarding>Virtual Servers port wew/zew mam 22, protokoły "All". Niestety nie mogę podłączyć się do Raspi z zewnątrz.
FW ver: 2.0.2 Build 20180118 rel.38979 (EU)
HW ver: Archer C1200 v2.0
Do sprawdzania używam Canyouseeme: moje ip 89.174.15.82.
Co robię nie tak?

Nie podałeś, jaki IP dostałeś od operatora - sprawdź na ekranie z informacjami o łączu WAN. To, że masz stałe IP nie znaczy, że to IP jest wystawione na świat. Do tego nawet jak jest wystawione to nie znaczy, że operator nic nie filtruje. Jak to jakiś znany operator, podaj jego nazwę.

Cześć, dzięki za zainteresowanie operator to radiówka z okolicy Wrocławia - Martel. Po telefonie do nich dowiedziałem się, że to publiczny adres widoczny z zewnątrz. Rzekomo dużo osób bierze tego neta żeby instalować sobie kamery IP.
IP od operatora 192.168.1.114 - nie wiem czy o to chodzi.
Stronka wanip.info zwraca adres 89.174.15.82 ale nie mogę tego znaleźć na stronce routera

W opisie oferty operatora na stronie jest zdanie:

Publiczny stały adres IP w cenie abonamentu na życzenie klienta.

Stąd pytanie: wyraziłeś życzenie, czy nie? :slight_smile:
Uwaga: stały IP nie znaczy, że jest to adres publiczny.
Musisz wyrazić życzenie, że chcesz stały i publiczny, a następnie poprosić na infolinii czy czymkolwiek tam - jakie to IP ci niby przydzielili.