Proszę o pomoc w wyborze routera

Szukam nowego routera do swojej sieci w cenie do 500zł ale potrzebuje czegoś co spełni moje oczekiwania:
Wifi 2,4GHz i 5GHz
musi też posiadać sieć dla gości
wiązanie adresów mac z IP
Użytkowany będzie w mieszkaniu 47m2 z żelbetonu
obsługiwać sieć EASYMESCH zewzględu na pozostałe wzmacniacze sieci TP-link RE190 V5 RE190 | Uniwersalny wzmacniacz sieci bezprzewodowej, AC750 | TP-Link Polska
Jeśli chodzi o WAN to neostrada światłowód 600Mb/s z zewnętrznym ONT ( dali fujboxa 6 ale ten nadaje się tylko do wegetacji)
miło jak by była możliwość powieszenia na ścianie.

Obecnie używam tp-link vr600 V@ i spełniał moje oczekiwania do czasu aż stał się nie stabilny (przywracanie ustawień nie pomaga)

VR600 dla nas tutaj bez sensu, bo to jednak ADSLowy jak widzę.
Pasm współcześnie przy wymaganiach nie ma co podawać, ważniejsza jest technologia - tutaj pewnie WiFi6 cię interesuje.
Popatrz sobie na aktualne Archery AX - AX72 a jak chcesz coś mniejszego AX52. Nie znam tych urządzeń zbyt dobrze, więc koniecznie poczytaj opinie.
Co do powierzchni: w zależności od kształtu to można "opędzić" całość jednym routerem strategicznie umieszczonym. Ja używam dwóch Deco X60 w podobnej wielkości mieszkaniu i to działa OK, ale w zasadzie pokrywam zasięgiem place po obu stronach budynku :slight_smile:

Wybór padł na archer ax53 i spełnia swoje zadanie.

Dzięki za pomoc.

Co do archera vr600 to router adsl i vdsl, zapraszam na mój filmik z jego prezentacji