Proszę o informacje o trybie WDS

Sprawdź czy dostajesz jakaś adresację z DHCP routera przez polecenie ipconfig /all -

Tak. Jest to ip : 192.168.100.1

Ciężki z ciebie zawodnik kolego. No ale próbujemy dalej.
Chcąc skonfigurować router łączysz się do niego kablowo robisz reset routera do ustawień fabrycznych (przycisk reset trzymasz ponad 10sek) a następnie sprawdzasz czy na interfejsie ethernet masz jakiś adres IP nadany przez serwer DHCP routera. Do konfiguracji nie jest potrzeby ci dostęp do internetu czyli wszystkie połączenia bezprzewodowe rozłączasz.

Jeśli mówiąc "Interfejs Ethernet" ma Pan namyśli cmd --> ipconfig - all --> to linijka DHCP - włączone , a Server DHCP - 192.168.100.1

Tak ale z połączenia do internetu a ty masz się podłączyć tylko pod router WR740N który chcesz skonfigurować jako WDS.

Proszę Pana. Przepraszam, ale jestem zielony.
Mam router A, który jest podpięty pod komputer. Kilka dni temu było podpinane urządzenie zwane RouterBOARD SXT 5nD r2. Chciałem podłączyć drugi router przez WDS. Po wpisywaniu 192.168.1.1 wyskakuje błąd strony, dlatego zresetowałem router A. Teraz sam router przez kabel działa, ale nie znam hasła do sieci Wi-Fi. Chciałbym dostać się konfiguracji routera A, ażeby sformatować hasło, następnie przejść do konfiguracji pod tryb WDS.

No to musisz zresetować router A do ustawień fabrycznych i ponownie skonfigurować jako AP lub ścigać osobę która to skonfigurowała aby podała ci adres IP TP-linka.

Znalazłem poradnik w jaki sposób to zrobić, tylko nadal nie wiem jak uzyskać dostęp to konsoli routera, ażeby to uczynić.

Mówisz nadal o routerze A?

Tak dokładnie.

No to tak jak pisałem reset do ustawień fabrycznych i konfiguracja jako AP -


Adres IP ustawiasz na TP-link 192.168.100.254 (Network->LAN) i masz dostęp do niego po połączeniu z internetem pod tym właśnie adresem.

Rozumiem.
Nadal nie wiem jak dostać nie na okienko, które podesłałem wcześniej

Logujesz się przez adres IP nie przez domenę. Do konfiguracji musisz odłączyć router od internetu. Połączenie tylko router<->komputer

Skonfigurowałem router A jako AP. Co dalej żeby ustawić tryb WDS?

To samo zrobić na WR740 czyli reset do ustawień fabrycznych i konfiguracja jak w poradnikach. Adres może być 192.168.1.253 na LAN-ie

Zrobione :slight_smile: i co teraz? Router A podpiąć pod komputer, a router B włączyć w innym miejscu tak?

WDS robisz po to aby zwiększyć zasięg sieci (wzmocnić) więc główny router normalnie tak jak był a WDS-a ustawiasz w dalszej części mieszkania i patrzysz czy połączył się z głównym routerem i czy wzmocnił sieć bezprzewodową.

Jak sprawdzić czy połączył się z głównym routerem ?

A choćby w statusie WR740N lub podłącz się do sieci i logujesz się na 192.168.100.253 i musisz mieć dostęp do konfiguracji

Witam. Odświeżę trochę temat. Otóż można skonfigurować nawet 3 routery poprzez WDS. Ja mam ustawione następująco: pierwszy router, Orange, z którego jest internet. Drugi router TL-WR841N v9.1. trzeci router TL-WR841N v11.
Router TL-WR841N v9.1 pobiera bezprzewodowo Internet z routera Orange poprzez WDS i wyłączone DHCP. Następnie trzeci router TL-WR841N v11 łączy się z drugim routerem (TL-WR841N v9.1). Używam dokładnie tej samej konfiguracji WDS, ale SSID i hasło z routera drugiego. Na trzecim także wyłączam DHCP. Chodzi o to, że router Orange nie ma zew. anteny a nie chcę dodatkowych kabli, natomiast chcę dosłać sygnał kilkaset metrów dalej, do drugiego mieszkania. W tym celu usunąłem jedną antenę z drugiego routera i zamontowałem zewnętrzną kierunkową. Trzeci router, w drugim mieszkaniu ma za zadanie odebrać sygnał z drugiego routera. Wszystko działa bez zarzutu. Noe sprawdzałem czy cztery routery mogą szeregowo działać jako bridge AP ale skoro trzy działają, to i pewnie cztery też. Napisałem post, ponieważ szukając informacji znalazłem, że WPS jest przestarzały i że łączy tylko routery z jednej marki. Okazuje się, że nie, bo bez problemu działa, routerem z Orange.