Proszę o informacje o trybie WDS

to w takim razie jak zalogować się na ten router

Tak naprawdę nie musisz się na niego logować skoro znasz hasło zabezpieczające sieć bezprzewodową. WDS-a konfigurujesz na WR740

Przez przypadek zresetowałem poprzez guzik router. Po sformatowaniu router uzyskał nieznane przeze mnie hasło. W jaki sposób mogę to hasło odzyskać.

O którym routerze mówisz? Podłączając się kablowo do routera logujesz się na 192.168.1.1 jeżeli rzeczywiści jest w default-owych (fabrycznych) ustawieniach.

O routerze, który jest podpięty bezpośrednio pod komputer. Próbowałem zalogować się na adres 192.168.1.1 i po wpisaniu go w przeglądarce wyskakuje błąd "Strona internetowa jest niedostępna ERR_CONNECTION_TIMED_OUT"

Sprawdź czy dostajesz jakaś adresację z DHCP routera przez polecenie ipconfig /all -

Tak. Jest to ip : 192.168.100.1

Ciężki z ciebie zawodnik kolego. No ale próbujemy dalej.
Chcąc skonfigurować router łączysz się do niego kablowo robisz reset routera do ustawień fabrycznych (przycisk reset trzymasz ponad 10sek) a następnie sprawdzasz czy na interfejsie ethernet masz jakiś adres IP nadany przez serwer DHCP routera. Do konfiguracji nie jest potrzeby ci dostęp do internetu czyli wszystkie połączenia bezprzewodowe rozłączasz.

Jeśli mówiąc "Interfejs Ethernet" ma Pan namyśli cmd --> ipconfig - all --> to linijka DHCP - włączone , a Server DHCP - 192.168.100.1

Tak ale z połączenia do internetu a ty masz się podłączyć tylko pod router WR740N który chcesz skonfigurować jako WDS.

Proszę Pana. Przepraszam, ale jestem zielony.
Mam router A, który jest podpięty pod komputer. Kilka dni temu było podpinane urządzenie zwane RouterBOARD SXT 5nD r2. Chciałem podłączyć drugi router przez WDS. Po wpisywaniu 192.168.1.1 wyskakuje błąd strony, dlatego zresetowałem router A. Teraz sam router przez kabel działa, ale nie znam hasła do sieci Wi-Fi. Chciałbym dostać się konfiguracji routera A, ażeby sformatować hasło, następnie przejść do konfiguracji pod tryb WDS.

No to musisz zresetować router A do ustawień fabrycznych i ponownie skonfigurować jako AP lub ścigać osobę która to skonfigurowała aby podała ci adres IP TP-linka.

Znalazłem poradnik w jaki sposób to zrobić, tylko nadal nie wiem jak uzyskać dostęp to konsoli routera, ażeby to uczynić.

Mówisz nadal o routerze A?

Tak dokładnie.

No to tak jak pisałem reset do ustawień fabrycznych i konfiguracja jako AP -


Adres IP ustawiasz na TP-link 192.168.100.254 (Network->LAN) i masz dostęp do niego po połączeniu z internetem pod tym właśnie adresem.

Rozumiem.
Nadal nie wiem jak dostać nie na okienko, które podesłałem wcześniej

Logujesz się przez adres IP nie przez domenę. Do konfiguracji musisz odłączyć router od internetu. Połączenie tylko router<->komputer

Skonfigurowałem router A jako AP. Co dalej żeby ustawić tryb WDS?

To samo zrobić na WR740 czyli reset do ustawień fabrycznych i konfiguracja jak w poradnikach. Adres może być 192.168.1.253 na LAN-ie