Prośba o poradę w sprawie routera Neostrada VDSL

Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie :wink:
Czy jak podłączę routera do Liveboxa to oba urządzenia mam ustawić tak, by wysyłały wifi? Pod które z tych dwóch urządzeń najlepiej skonfigurować range extendery, które już mam. Czy ktoś mógłby mi polecić do tego jakiś dobry, sprawdzony, nie za trudny w konfiguracji (bo będę Was dalej męczyć) router - najlepiej TP-Link, bo takie też mam extendery.

Wszystko zależy od ciebie oraz od tego jakie chcesz mieć pokrycie sygnałem całego mieszkania. Jak na mój gust to wystarczy to co masz + WR-740N podpięty do LB. Co do wzmacniaczy to nie wiem jak je masz rozlokowane. Chyba w tym przypadku zależy wszystko od stacjonowania dekoderów. Opisz jak to masz zrobione teraz.

Witam
Zakupiłam TP-Link TD-W8980. (ładniutki) ;D
I chcę zrobić tak, livbox3.0 ustawić w jednej części domu z podpiętym do niego komputerem stacjonarnym i by włączone miał wi-fi,od livboxa kablem do Tp-linka w drugiej części domu. W Tp-linku podłączyć konsole,dekoder nc+ i wi-fi włączone.
Jak to skonfigurować krok po kroku bo nic z tego nie rozumiem :cry:
Proszę pomóżcie.

Konfiguracja jako Wireless Router Mode .Na TP linku wyłącz serwer DHCP( Disable ) i zmień adres IP LAN na 192.168.1.200 zapisz ustawienia .(save). Siec bezprzewodową ustaw wg. własnego uznania czyli zabezpieczenie sieci itd.

Zrobiłam tak i nie działa :frowning: w livebox kabel w lan1 w Tp-linku w lan/wan. prosiło o hasło więc wpisałam ze spodu tplinka. i teraz nawet nie mogę wejść w 192.168.1.1
Może ktoś mi krok po kroku całą instalację z konfiguracją opisać, nie znam się na tym czarna magia, nawet nie wiem czy kable dobrze wpiełam.
i mam prośbę by temat przenieść do konfiguracji.

Skoro zmieniłaś adres IP lan na 192.168.1.200 to na ten adres się logujesz !! Więc od początku jeszcze raz zresetuj router do ustawień fabrycznych (reset)
Następnie logujesz się na router przechodzisz do zakładki Operation Mode tam wybierasz Wireless Router Mode klikasz save. Router się zrebotuje ( zrestartuję ). Wchodzisz w zakładkę DHCP Settings DHCP Server zaznaczasz Disable klikasz save . Następnie zakładka Network LAN Settings i tutaj zmieniasz adres IP lan na 192.168.1.200 ( z tego adresu będziesz się logować ). Następnie sieć wifi zabezpieczenie sieci wg potrzeb własnych .

Istota działania punktu dostępowego AP poczytaj to:

Zrobiłam tak jak mi poradziłeś i hmmm nie działa :frowning:
Znajduje sygnał tplinka ale nie łączy. Jak weszłam w stan sieci na tplinku to pokazuje brak połączenia z internetem . Czy ja coś w liveboksie muszę ustawić ? Bo wygląda jak by do tplinka nie wysyłał sygnału, i te lampki w Lan się nie świecą.

Na LB nic nie ruszasz po wpięciu kabla powinna się zapalić kontrolka od portu lan . Kabel masz oryginalny czy robiony ?

robiony, ale na nim był livebox.

Pytanie czy po podłączeniu masz linka (diody od portu się zapalają)?

nie

No to sam widzisz gdzie leży problem. Brak połączenia między LB a TP-linkiem. Patchcord zarobiony zgodnie z jakimiś standardami?

przyszedł pan z neostrady i zrobił. właśnie testuje na zwykłym krótkim kablu od tp-linka.
działa ale bardzo słabo.czyli kabel :frowning:
ponad 50metrów kabla do wymiany gdzie i jaki mam kupić :frowning:

Kabel sieciowy czy telefoniczny?

taki biały płaski z małymi wtyczkami

To raczej patchcord telefoniczny nie nadaje się do podłączenia routerów. Zwyczajnie nie będzie linka (nie będzie działać).

A gdzie mogę w Warszawie lub przez internet kupić i jaki najlepiej ?
i czemu mam słabszy sygnał niz livbox stoją teraz obok siebie i livebox daje wifi 30Mb/s a tplin 2Mb/s

Proszę poprawić jednostki. W metrach bieżących nie mierzymy prędkości łącza - Administrator

W każdym sklepie z IT lub hurtowni elektrycznej.

Musisz się zdecydować czy chodzi ci o sygnał sieci bezprzewodowej czy o szybkość internetu? Bo nie bardzo rozumiem.

Mam neo 40Mb/s i chciałam by tp-link stojąc w drugiej części domu, podłączony pod livboxa kablem dawał takie same parametry szybkość i siłę sygnału
Czy tak trudno pisać odpowiednie jednostki? - Administrator
nie wiedziałam jak to się pisze :-[

Jeżeli będzie odpowiedni kabel to oczywiście radio też przekaże taką prędkość tu nie ma problemu,