Prośba o pomoc w konfiguracji TP-Link TL-MR6400

Witam wszystkich forumowiczów. Mój pierwszy post na forum i od razu z problemem. Mam router TP-LINK TL-MR6400, V3. Po zakupie włożyłem w niego kartę SIM, podłączyłem do prądu, na WiFi podłączyłem urządzenia i przez 3 tygodnie latało to aż miło. Aż kilka dni temu wywaliło wifi na wszystkich urządzeniach. Kombinacje różne, pomógł dopiero reset TV Samsung do ustawień fabrycznych. Ponadto w ciągu nocy nabiło danych 19GB, cholera wie z czego.
Już kombinowałem na wszelkie sposoby, bo niestety problem powraca. Rezerwowałem adresy IP dla urządzeń, grzebałem w ustawieniach - choć to bardziej instynktownie niż fachowo. Niestety, nie liczę na trwały efekt.
W ogóle dziwne, bo TV mam nazwany "localhost" i tej nazwy nie da się zmienić. Adresy nadawane nawet automatycznie nie miały konfliktu, układały się ładnie po kolei.
Pogrzebałem, włączyłem IPv-6 na routerze i TV i póki co działa od 12 godzin. Większych nadziei jednak nie mam bo w końcu pewnie padnie
Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi łopatologicznie, krok po kroku, wytłumaczyć jak mam to ustrojstwo ustawić. Byłbym wdzięczny.

A w jakiej sieci masz kartę SIM ? A, i mógłbyś podesłać screeny ze strony Status, Internet/sieć, i Sieć Bezprzewodowa. Byłbym wdzięczny