Problemy z TL-WR702N i TD-W8960N

Dobra, trzeba w koncu cos zrobic z tym routerem:) Wiec tak, podmieniłem kabel, na gł. routerze ustawilem na sztywno kanał, ale do XP niestety niemam dostępu. Nadal NANO nie przekazuje internetu po kablu. Może coś z ustawieniami kompa? Albo cos trzeba zmienic w gł. routerze?

Pokaż status głównego routera.

A co trzeba zrobić. Pokaż jak masz teraz to wszystko poustawiane. W/g mnie jest to niemożliwe aby nie działał.

Dla mnie też ale kolega @shark31 robi gdzieś błąd.

No wstawiałem screeny jak to mam ustawione. Niewiem co w NANO mozna zle ustawic... Niewiem czy chodzi o ten status z gł. routera:

No to powinno działać bez żadnego problemu. Mój WR702N łączy się z każdym routerem w trybie clienta. Możesz to samo ustawienie sprawdzić jeszcze w bridge-u.
No chyba że trafiłeś na uszkodzony egzemplarz.

http://www.tp-link.com.pl/Resources/software/TD-W8960N_V1_V3_111108.zip pobierz to firmware i uaktualnij w głównym routerze. Zobaczymy po aktualizacji. Możesz sprawdzić tak jak kolega wyżej sugerował. Jeżeli powyższe nic nie da to masz prawdopodobnie uszkodzony egzemplarz.

Może zacznij po kolei.
Na głównym routerze ustaw WiFi na wybrany kanał ( nie AUTO ani nie na 12,13) oraz szerokość kanału na 20MHz. Na próbę wyłącz szyfrowanie wifi.
Zresetuj Nano do ustawień fabrycznych.
Zaloguj się na Nano i ustaw:
WiFi Przez survey. ( podaj jaki sygnał jest po wyszukaniu sieci)
IP 192.168.1.222
DHCP na Disable
Zapisz ustawienia i zrestartuj Nano.

Zrobiłem update, ustawiłem główny router, zresetowałem i ustawiłem NANO, ale zostawiłem Smart IP oraz usunołem hasło z wifi i.... działa :slight_smile: Niewiem co podziałało. No ale hasło musza ustawić jakieś....

Najlepiej ustaw jakieś WPA

To teraz sprawdź czy po wyłączeniu 702 ponownie połączy do sieci.

Próbowałem kilka razy włączyć i wyłączyć i powraca normalnie się łączy, ale tylko gdy niema hasła :confused: Próbowałem już z kluczami WPA-Personali i WPA2-Personal. W obu przypadkach nie chce się łączyć.

WPA2/AES ustawiłeśna W8960N? To samo w konfiguracjo WR702N

Do wyboru mam te:

Ustaw WPA2- Personal. Jest to najlepszy typ szyfrowania i nie ma z nim problemów.

Próbowałem, nie potrafi się połączyć.

Próbowałeś w bridge-u na WR702N?

Nie, ale skoro teraz cały czas działa tylko że bez hasła na wifi to pomyślałem ze to nie wina NANO...

Spróbuj na samym WEP czy pociągnie.

Niestety nie mam przy sobie W8960N, problemem może być inny chipset na W8960N (broadcom). Tam (W8960N) jest aktualne oprogramowanie?