Problemy z TL-WR702N i TD-W8960N

Pokaż obrazek z ipconfig, ważna jest brama internetowa która musi być adresem IP głównego routera.

Screen:

Nadal "ciągnie" DHCP z WR702N, zrobiłeś reboot routera?

Zresetowałem oba routery, nadal to samo... a może cośz ustawieniami routera głównego?

Pokaż DHCP Settings z tego WR702N, na razie główny nas nie interesuje.

Reset kompa i jest net:)
Router pobrał sobie ip. z głownego odpowiednie i brama oraz serwer DHCP także są z tego głownego czyli 192.168.1.1 :slight_smile:

No to konfiguruj teraz Nbox-a.

Dobra, po odłączeniu od zasilania i ponownym załączeniu znowu to samo. Czyli działał to kilka minut, a teraz nawet do configu nie można wejść...

Poczekaj kilka chwil. Daj mu szanse się zalogować do sieci. Na siódemce tez miałem problemy z konfiguracją i dlatego najlepszym systemem w/g mnie do ustawienia tego WR-a to XP.

10 min i nic. ipconfig pokazuje że w ogóle niema bramy domyślnej a adres IPv4 to 169.254.88.117...

Wygląda na brak połączenia z W8960N, adresację możesz wpisać na stałe do karty.

Jeszcze raz od początku. Poproszę fotki z ustawień które dokonujesz. Adres masz ustawić na 192.168.1.222 Static IP potem save. Dalej na Client.
Dalej region Poland. Szukasz sieci za pomocą przycisku Survey i dajesz obok niej na niebieski Connect.
Dalej wpisujesz hasło takie jakie jest ustawione w routerze głównym na zabezpieczeniu wifi. Dajesz save i reboot. Na końcu wyłączasz DHCP i reboot.
Zrobiłeś aktualizację oprogramowania?

Zrobilem wszystko jak napisałeś i nic.
Screeny:

Ok. Wszystko wygląda książkowo. Odłącz go od zasilania i ponownie podłącz. Ta 7-mka jest oryginalna czy nie? Jak pisałem wcześniej u mnie na 7-mce też były tego typu problemy.

Oryginalna. A to może mieć w ogóle wpływ na działanie routera...?

Na działanie routera nie, bo router po konfiguracji działa poprawnie. Problemem jest system. Masz jeszcze chwilkę to odpalę drugiego kompa z drugą siódemką i zobaczę.

Cały czas pracuję na 2 lapkach. Jeden moj z dostepem do netu i drugi na którym konfiguruję routerka. Przełoże, zobaczę czy zaśmiga.

U mnie śmiga bez przeszkód.

Nic z tego. To samo co na poprzednim lapku. Jutro bede dalej próbował. A może router jest uwalony? Bo to dziwne ze 3 razy zadziałał, a pottem nic.

Może na innym kablu spróbuj? Jak będziesz miał mozliwość to wypróbuj na XP.
Aha i jeszcze jedno: w głównym routerze ustaw na sztywno kanał wifi.