Problem ze stabilnym połączeniem

Witam, posiadam router 150M Wireless Lite N ADSL2+ model TD-W8950ND, problem polega na tym iż mam połączenie linią telefoniczną Neostrady i pomijając wszystkie problemy z ich strony czy możliwe jest aby przez ten router połączenie było niestabilne ? w sensie rozłączało się ? np jak gram w coś i ping mam normalny 50 ms to i tak po chwili pisze ze połączenie utracone, moim zdaniem nie powinno sie tak dziać nawet jeśli bym miał wysoki ping. Wie ktoś czy da sie na to poradzić czy to możliwa wina routera ?

I mam drugie pytanie, czy zna ktoś powód dlaczego jest taka rozbieżność miedzy speed testami ? niby niewielka ale ponad 2 mb to i tak wiele u mnie przynajmniej ;p

Poprzez jakie połączenie wifi czy kablowe? W zależności na jaki trafi się serwer.

Wi-fi niestety jestem za daleko by ciągnąc kablem a dziury nie mogę zrobic w ścianie :confused:

Pytałem w jaki sposób łączysz się z routerem i przez jakie połączenie masz te straty- wifi czy przez kabel?

Wiec ja ci odpowiedziałem że przez wi fi się łącze bo kablem nie dam rady ponieważ jestem za daleko, lecz od razu mówie że jak podłaczyłem laptopa kablem do routera to działo sie to samo

Pokaż zakładkę Status z tego routera.

Nie mogę znaleźć :confused: może za głupi na to jestem :stuck_out_tongue: powiesz mi gdzie szukać ?
i mój system log wygląda nie za fajnie ;p