Problem z zasiegiem wifi w pokoju obok

Witam, mam problem z zasiegiem Wi-Fi podczas użytkowania routera TP-LINK WR841N. Dodaje obrazek na czym polega problem, by lepiej to zobrazować. Większość urządzeń posiadam w pokoju nr. 4. Telewizor smart tv, laptop, smartfon, a zasieg w tym pomieszczeniu jest na poziomie 2 kresek, gdzie w wszystkich innych pokojach min. 4 kreski. Jest to pierwsze piętro domu jednorodzinnego, router jest na holu w miejscu pokazanym na obrazku, gdyż wtedy posiadam zasieg praktycznie w kazdym miejscu w domu na bardzo dobrym poziomie, nawet w garazu jest na poziomie 3 kresek. Co może być problem, ze posiadam tam taki zasieg, zadne urzadzenie nie jest po drodze, w pomieszczeniu nr. 5 jest lazienka. Może ktoś powiedzieć na czym polega problem ?

Skoro "wszystko" się kręci wokół 4 pokoju to dlaczego tam nie zastosujesz routera?
W tym pokoju może być więcej zakłóceń które są spowodowane niektórymi urządzeniami jak i przez bluetooth.
WiFi z zabudowie to loteria więc wszystko się może zdarzyć. Niekiedy minimalne przestawienie routera powoduje inne odbicie fal radiowych przez co zasięg może się poprawić.

Bo nie mam jak go tam przeciągnąć.. Kabli nie chce mięć na widoku, a na progach od drzwiach nie mam go jak schować. Nie ma innego sposobu, czy antena albo cokolwiek mi nie pomoże ?

Najpewniejsze by były adaptery PLC. Poczytaj o WPA4220. Jednego dajesz do gniazda obok routera a tego z WiFi w pokoju 4.

Tez czytalem o tym, ale koszt troche duzy. Cóż, wiem, ze to moze byc najpewniejsze. Prędkości nie zmaleją ?

Jeżeli PLC będą na jednej fazie to nie.