Problem z WiFI TD-W8968 v1 + konfiguracja TL-WA5210G

Witam, mam problem z WiFI na routerze W8968v1, który objawia się tym iż "rwie" sygnał - sygnał jest nie stabilny. Nie mam w pobliżu żadnych innych sieci, które mogły by się nakładać, mam podpięty drugi router zewnętrzny, który podaje sygnał na drugi budynek na odrębnym IP. Z tym, że czy zewnętrzny TL-WA5210G jest włączony czy nie to W8968v1 ma ten sam objaw. Na kablu chodzi bez zarzutu na wifi niezależnie co podłączam komp, tablet komórka ten sam objaw, widzi sieci, sygnał niby OK , 0 transferu , jak zaskoczy pociągnie chwilę i znowu padaka, musze być blisko routera żeby jako tako chodziło, tylko że specjalnie wybrałem to urządzenie ponieważ miałem mieć transfer na poziomie 300Mbps. Wcześniej na starym asmax-ie miałem zasięg w całym budynku i na zewnątrz do 5 m od ścian, a teraz na W8968 ledwo mam zasięg na jednej kondygnacji i musze uruchamiać TL-WA5210G ale to jak wytaczać "rakietę na mówkę", WA5210G włączam okresowo aby podac sygnał na drugi budynek. Czy może mi ktoś poradzić jak zdiagnozować problem gdzie szukać przyczyny ? Podegrałem Firmware v1 - data publikacji 17.02.2013 ten sam efekt wróciłem spowortem do softu z 26.09.2012.

Zainstaluj inSSIDer-a i daj obrazek z pomiarów. Możesz wrzucić screen-a z konfiguracji Wireless routera.

poniżej scrin z inSSIDa oraz ustawienia WiFI

Wyłącz AUTO w konfiguracji ustawiając konkretne wartości (kanał, 20MHz, WPA2-PSK/AES).

niestety to samo, jest sieć nie ma transferu :frowning:
scrin z inSSID przy obecnych ustawieniach jak to wygląda

Jakąś adresację dostajesz z DHCP routera? Co to za system operacyjny?

wiec tak używam paru urządzeń wszędzie efekt ten sam dla przykładu
na WIN 7

na iOS 7

i dalej nie wiem co jest przyczyną słabego sygnału :frowning:

Przy takim sygnale i braku zakłóceń nie powinno być problemów z transmisją i dostępem do internetu. Jak daleko od routera robiłeś ten pomiar i wynik -70dBm?

router mam ulokowany na poddaszu ok 15 do 20 metrów w linii prostej od miejsca gdzie dokonywałem pomiaru -70dBm - jest to różnica jednej kondygnacji po skosie, brak żelbetowych ścian - stropów, konstrukcja drewniana, blachodachówka. W odległości ok 10 metrów ciut lepiej, ale muszę odpowiednio ustawić laptopa lub tablet, a tak w granicach 5 metrów chodzi bez zarzutu. Wydaje mi się że nie powinno być problemu z propagacją ponieważ wszystkie routery zawsze instalowałem w tym samym miejscu - wcześniej miałem z przydziału router z TP kiedyś Netii i to chodziło może nie super prędkości ale nie rwało dało się korzystać. Przepoiłem na próbę antenę kierunkową: hama o parametrach 2,4GHz 6dBi, nie dało to jednak znaczącej poprawy. Wpiąłem ją w gniazdo od strony podejścia sygnału z linii telefonicznej nie wiem czy to ma jakieś znaczenie i jak pracują anteny z wyposażenia. Może coś jeszcze w konfiguracji samego przydziału IPików ? nie wiem czy będzie to stanowiło różnicę jak ustawie wszystkim urządzeniom na sztywno adresy ? już brakuje mi koncepcji

Twój router nie jest demonem zasięgu (ograniczenia przepisami do 100mW) a wifi w zabudowie to loteria. Zmiana anten powinna następować symetrycznie czyli jak już to dwie anteny byś musiał wymienić.

no nic zrobie jeszcze doświadczenie ze starym asmaxem to samo miejsce i ściągne pomiary
i tak nie wyciągne tych 300Mbps jak widać na TD-W8968 a to mnie skusiło przy zakupie :frowning: wrzucę napewno wyniki
troche mi szkoda ponieważ W8968 ma możliwość podpięcia dysku no naprawdę fajny sprzęt tylko żeby to chciało chodzić
jak w instrukcji.