Problem z wifi status STA-ASSOC

Zrobione teraz dekoder główny ma status połączony w menu ale brak IP MASKI itp
A maluszek ma 192.168.0.102

Jak to brak IP skoro masz wpisane na stałe? No chyba że coś zamieszałeś w konfiguracji. Daj obrazki (zdjęcia) z tej konfiguracji IP na tunerach.

To tak każdy tuner ma w menu tabelkę IP maska Siła sygnału itp jak przypiszę głównemu IP to w menu w tabelce jest IP i Maska ale jak sprawdzam
na maluchu to jest jak na tej focie tylko główny dekoder nie ma IP. Jak nie przypiszę IP to w menu dekodera cala tabelka jest pusta IP maska itp ale piszę połączony z siecią.

Trudno cię zrozumieć. Prosiłem o zdjęcia z konfiguracji IP na tunerach. Zrób taki sam test jak kolega Fotodetektor,

Ustawiłem tak w DHCP.
Adres Pocz. 192.168.0.150
Adres Koń. 192.168.0.200
Rezerwacja IP
192.168.0.110
192.168.0.120
Połączyłem urządzenia z siecią jak wchodzę jak multiroom status diagnostyka to główny dekoder nie ma IP ale jak wchodzę w głównym dekoderze w menu to ma przyznane.

Już pisałem że reserwacja jest zbędna..
Ustaw ręcznie na dekoderach adresy IP/maska
Dekoder 1 - 192.168.0.101 maska 255.255.255.0
Dekoder 2 - 192.168.0.102 maska 255.255.255.0
Ważne jest połączenie bezprzewodowe z routerem (poprawnie wpisane hasło). Sprawdź wtedy diagnostykę.

Ręcznie też już próbowałem i nic.
Jak kazałeś zmienić pule 150 200 to po zmianie dekoder główny wszystkie pola ma puste. Jak jest pula 100 200 to dostaję ip w menu wyglada wszystko dobrze ale jak wciskam diagnostyka na małym tunerze to mały ma a główny puste pole.

Jeszcze raz tłumaczę masz ustawić adresację ręcznie. Usunąć wszystkie rezerwacje. Czy to aż tak trudno wpisać kilka liczb?

Zapomniałem napisać ze w głównym tunerze nie ma możliwości recznego wpisywania IP.

Musi być taka funkcja, oszukaj dobrze.

Rezerwacja usunięta główny dekoder menu połącz z siecią połączony ale brak IP a ręcznie nie ma możliwości wpisać.

Pozostaje przeczytać instrukcję obsługi dla urządzenia.

W instrukcji nawet nie ma wzmianki na ten temat. Była przeze mnie czytana niejednokrotnie. Jak widać bez rezultatu! Ruter przywrócony do ustawień fabrycznych. Nadane tylko szyfrowanie i zmieniona pula DHCP 150-200. Po kilku restartach dekodera głównego i sprawdzeniu w jego menu widać, że zostało mu automatycznie nadane IP (na głównym dekoderze IP nie można wprowadzić ręcznie) 192.168.0.151. W menu multiroom'u widać, że otrzymał IP 192.168.0.150, a mimo wszystko, gdy na diagnostyce w menu multiroomu na diagramie pokazuje, że dekoder główny nie ma nadanego IP. Cały dzień problem opiera się na tym, że mimo spójnych IP jedno urządzenie nie widzi drugiego mimo, że istnieją w tej samej sieci.
Dekoder Głowny

Multiroom

Diagram z diagnostyki (tylko w opcji Multiroom)

Rozkładam ręce...
Moim zdaniem to już dawno powinno działać, a ciągle wałkuję ten sam temat na różne konfiguracje i nic...
Kolego zwracaj uwagę na słowa!!! To forum publiczne a nie jakieś GG - Administrator

Konfiguracja z DHCP wygląda poprawnie. Obydwa urządzenia w jednej podsieci. Sprawdź na routerze czy zakładka Wireless->Wireless Advanced nie masz zaznaczonego "Enable AP Isolation"

AP Isolation wyłączone

To powinno działać na takich ustawieniach. Poczekaj 30-60 minut, sama usługa mutiroom jest włączona? Trzeba by zadzwonić do operatora i zapytać.

Opcja Multiroom została aktywowana. A co do infolinii NC+ to od zeszłego piątku próbuje się dodzwonić i ani na infolinię MULTIROOM, ani na infolinię W INNEJ SPRAWIE dodzwonić się nie mogę. Mogę kupić 30 metrów kabla i połączyć je bezpośrednio ze sobą, ale obawiam się, że i to nie zadziała, a kolejne pieniądze zostaną wyrzucone w błoto.

Nic więcej nie poradzę, urządzenia są w jednej podsieci więc muszą się "widzieć". Wygląda na problem w konfiguracji lub autoryzacji samej usługi multiroom.

Zrób reset routera i nic nie zmieniaj poza

  • rodzajem szyfrowania - WPS2/PSK - AES
  • kanałem wifi np. 6
  • nazwa bez znaczenia
  • hasło = PIN z urządzenia (min. 8 znaków)
  • włączony DHCP
  • wyłącz WPS

Najpierw powinien dostać adres tuner główny a dopiero dodatkowy wg kolejności czyli:
150 główny
151 dodatkowy

Nie zmieniaj żadnych adresów w routerze, żadne rezerwacje i żadna pula adresów.

To nie ma żadnego znaczenia dla pracy w sieci.