Problem z WIFI brak internetu

Witam, wczoraj zaczela wariowac mi siec tzn przez 5 minut dzialal internet potem sie wylaczal i tak w kolko, raz dzialal raz nie.
Myslalem ze to awaria dostawcy jednak bylem w trakcie remontu i pomyslalem ze jakis kabel odlaczylem i zaczalem grzebac i teraz kompletnie nie mam polaczenia WIFI.
Internet na komputerze dziala jednak WIFI nie dziala, siec znajduje laczy ale wyskakuje blad ze nie ma dostepu do internetu.
Nie moge sie zalogowac na tplinkwifi ani tplinklogin
Odbieram internet poprze kabel ethernet podlaczony od komputera do modemu i od kilku lat tak wszystko dzialalo i dopiero teraz nie dziala i zaczalem sie zastanawiac jak w ogole ma byc internet z routera skoro nie jest nic podlączone z modemu? Sa tylko 2 kable ktore maja zasilacze podlaczone do listwy.
Na routerze wszystko sie swieci jak zawsze , jedynie wifi miga

Musisz opisać dokładnie - jakie urządzenia, jak są fizycznie podłączone. Co nazywasz modemem.
Router domowy z urządzeniem operatora (jak rozumiem - modem kablowy) może być podłączony przez kabel, ale także bezprzewodowo jako forma wzmacniacza.
Na razie za mało wiemy, więc trudno coś doradzić.

No i "kompletnie nie mam połączenia WiFi" to zupełnie inny stan, niż "nie mam dostępu do internetu przez WiFi" (czyli MAM połączenie WiFi, tylko nie zapewnia to dostępu do Internetu).

1 polubienie

Juz wszystko opisuje dokladniej.
Model routera - TP-Link WR740N
Model modemu - Cisco EPC3208
Na komputerze mam internet, polaczony kablem ethernet ktory idzie od modemu do komputera.
Na zewnatrz czyli np na telefonie siec wifi wykrywa, laczy sie jednak nie ma polaczenia z internetem.
Mam nadzieje ze napisalem najwazniejsze rzeczy tym razem, siedzialem nad tym dzisiaj kilka godzin i nic nie zdzialalem i mam tego dosyc :rofl:
@edit Wykonalem reset wps na routerze, nazwa sieci sie zmienila na standardowa i haslo tez sie zmienilo na te napisane na routerze. Jak chce wejsc na strone routera to wyskakuje blad ze nie mam polaczenia z siecia tplink
Polaczylem sie z siecia haslem z routera ale dalej brak internetu...
@edit2 Przelaczylem kabel ethernet z modemu do routera tzn byl w komputerze i routerze i jeden z kabli z routera podlaczylem do modemu. Na telefonie polaczylem sie z wifi jednak na pc stracilem polaczenie z netem... Udalo mi sie wejsc na strone routera ale wyskakiwal blad "cabble wan is unplugged" lub jakos tak. W windowsie wyskakiwal blad ze karta sieciowa ma zle ustawiony protokol.

Brakuje nadal informacji, skąd dokąd idą kable - ważne są gniazda, z których korzystasz. A jak masz informację "cabble wan is unplugged" to sprawdź, czy dioda od portu WAN TP-Linka świeci się. Analogicznie dioda na Cisco od portu LAN (Link się nazywa o ile pamiętam). No i czy na pewno podłączyłeś pod WAN w TP-Linku, a nie do innego, bo to ma znaczenie.
Jak się kontrolka nie zapaliła, to masz faktycznie problem z kablem - sprawdź inny.

BTW: jak nie musisz to nie zmieniaj w przyszłości tego Cisco na inny router, bo jest ultra-stabilny i niezawodny. Ja trzymam swojego w jednej lokalizacji od 10 lat. Zasilacz padł, operator (UPC) dzwoni kilka razy w roku "zmień zmień" a ja się nie daję.