Problem z wi fi Archer ac1200 c50

**Witam! Po zmianie routera na ac1200 c50 pojawil sie problem z wi fi w telefonach iphone nie wiem czy ma to znaczenie jakich w sumie :slight_smile: W laptopie dziala poprawnie natomiast telefony sie lacza z routerem ale nie maja internetu .Z racji ze jestem kompletnym laikiem prosze o pomoc ewentualna w postaci "obrazkowej " bo ni choroby pojecia nie mam jak to skonfigurowac zeby w telefonach dzialo wi fi jak poprzednio :slight_smile: Z gory dziekuje za pomoc ! **

ktos cos ?

Generalnie brak odpowiedzi oznacza, 偶e nikt nie ma nic do dodania :slight_smile:
Og贸lnie tego typu problemy si臋 zdarzaj膮 - niezgodno艣ci mi臋dzy interfejsami WiFi r贸偶nych producent贸w s膮 do艣膰 powszechne, cho膰 nie a偶 tak jak na pocz膮tku WiFi.
Z moich do艣wiadcze艅 w艂a艣nie Apple cz臋sto (oraz inni producenci, kt贸rzy korzystaj膮 z tych samych chip贸w) zdarzaj膮 si臋 mie膰 problemy z popularnymi i ta艅szymi (ale nie zawsze i nie tylko) routerami.
O ile router jest sprawny i nie wybra艂e艣 nietypowego kana艂u (np. 13) to nie wiele mo偶na tutaj zrobi膰.
Zdarza si臋 w bardziej zaawansowanych modelach router贸w, 偶e specjalne opcje (np. zwi膮zane z zarz膮dzaniem energi膮 - dotyczy jednej konkretnej wersji MBPro) w艂膮czone lub wy艂膮czone rozwi膮zuj膮 problem. Ale tego typu opcje nie s膮 dost臋pne do ustawie艅 w ta艅szych routerach i generalnie najlepszym wyj艣ciem jest zakup innego sprz臋tu na innym chipsecie odpowiedzialnym za wifi.