Problem z WDS

Pierwszy router ustawiasz tak aby działał normalnie na nim internet. W DRUGIM Zmieniasz LAN IP, włączasz WDS i wyłączasz DHCP.

Tu masz instrukcję, tak jak kolega wyżej pisał WDS-a konfigurujesz tylko na drugim routerze.

Ok teraz działa, tylko jest nowy problem. Gdy coś pobieram powiedzmy coś przez torrenty, lub Steam itp. To wszystko działa, ale pobiera tylko przez 10-20 min potem jest "brak dostępu do sieci" poczekam 5 min i działa na nowo. Co to może być?

Jaki masz poziom sygnału na WDS-ie z głównego routera? W DHCP Settings głównego routera dopisz DNS-y googlowe lub OpenDNS

Poziom sygnału to 27dB (chyba o to chodzi jestem trochę zielony) a z tymi DNS to możesz mnie trochę nakierować?

No to "szału" nie ma z tym sygnałem, pewnie masz do tego jakieś inne sieci (zakłócenia)?
Gougle 8.8.8.8 i 8.8.4.4
lub
OpenDNS 208.67.222.222 i 208.67.220.220

Dobra dodałem DNS a odpowiadając na pytanie tak, są też inne sieci.

Poproszę o pokazanie tego w ramach inSSIDer-a w okolicy routera z WDS-em

Program pokazuje "No Wi-Fi Devices Connected"

Komputer w ogóle posiada kartę bezprzewodową?

Niestety nie.

To chyba logiczne że bez karty bezprzewodowej ani rusz, kablem nie odbierzesz fal radiowych.

Hmm, czyli nie mogę zrobić tak, że 2 routerem będę odbierał sygnał i od niego kablem podłącze do PC?

Oczywiście że możesz, chciałem tylko poznać jak wygląda eter u ciebie i czy jest mocno zaszumiony.

Problem na DNS Google nie znikł. Sprawdzę jeszcze na OpenDNS.

Sądzę że problemem będzie poziom sygnału + zakłócenia. WDS to bardzo kapryśny tryb pracy.

To może jakieś porady co zrobić, żeby to jakoś działało?

Jest kilka możliwości

  • zmienić kanał na głównym routerze.
  • Zmienić miejsce położenia żeby sygnał był silniejszy na WDS-ie
  • Zmienić oprogramowanie na alternatywne na drugim urządzeniu i skonfigurować jako most bezprzewodowy:
  • Kupić jakiś repeater lub zastosować transmitery PLC

Zwiększyłem sygnał do 40dB, ale nadal problem występuje, czy to nadal zbyt mało?

Sygnał jest już ok ale tak jak pisałem zakłócenia mogą mieć duży wpływ na działanie WDS-a który i tak sam w sobie jest bardzo kapryśny. Masz podane kilka rozwiązań z których możesz skorzystać.