Problem z WDS w w8951ND

Witam, mój główny router WR1043ND o adresie 192.168.0.1 jest podpięty bezpośrednio pod internet i komputer stacjonarny.
Aby, rozszerzyć zasięg internetu w domu chciałem skorzystać z funkcji mostu w routerze W8951ND i tutaj pojawia się problem, konfiguracja wygląda ok ale nie działa.
Załączam zrzuty ekranu z konfiguracji pierwszego routera:

i konfiguracja drugiego routera:

Jakieś pomysły? Może router jest uszkodzony?
Co ciekawe po całkowitym restarcie ustawień routera można wejść do panelu konfiguracji tylko przez połączenie wi fi (192.168.1.1), ale po zmianie na jakikolwiek inny adres ip router można konfigurować tylko przez kabelek.

W8951ND to router ADSL a jego funkcje radia są okrojone do minimum tak więc zadziałanie wds-a z innym chipsetem (innym routerem) waha się w okolicy 5%. Ni testowałem tej party ale polecam zakup repeatera lub transmiterów PLC do rozszerzenia sieci bezprzewodowej.

Spodziewałem się tego, miałem wcześniej 741ND ale uwaliłem go podczas aktualizacji (nie z mojej winy), tego dostałem od znajomego.
Najtańszą opcją chyba będzie kupić używanego 741ND jeszcze raz.
A np taki WA854RE który kosztuje w okolicach 80zł mocą sygnału będzie przewyższać np 741?

Nie porównywałem więc trudno mi coś powiedzieć na 100% o zasięgu ale patrząc na to że WR741N ma antenę zewnętrzną więc można sądzić że będzie lepszy zasięgowo.

Dobra, to chyba wszystko, dziękuje za pomoc.