Problem z WDS. TD-W8951ND i TL-WR841N

Witam,
Od kilku dni zaczytuje się w różne fora i próbowałem już chyba wszystkiego a wasze forum wydaje mi się najbardziej pomocne. Więc posiadam 2 routery jeden to TD-W8951ND (główny) który rozsyła sygnał po domu a drugi to TL-WR841N którym chciałem zwiększyć sygnał głównego routera. Oby dwa routery posiadaja funkcje WDS która (jak zrozumiałem) miała mi ułatwić zwiększenie sygnału. Postaram się tera pokazać po kolei co robiłem:
najpierw kilka screnów z głównego routera:

a teraz po kolei co robiłem:
to są zdjecia porosto po zalogowaniu sie na router'

Najpierw ustawienia WPS ustawiłem na Disabled

Następnie ustawiłem adres IP routera' na jeden z puli routera głównego żeby nie kolidowały z soba

potem w wyłączyłem DHCP (na routerze') żeby nie mógł rozsyłać swoich adresów IP

teraz Wireless Settings

dostęp do głównego routera uzuskałem poprzez zaznaczenie opcji WDS na routerze' wtedy mogłem połączyć się z siecią która mnie interesuje

Wireless Security ustawiłem takie same jak na głównym routerze

Po tych wszystkich operacjach zrobiłem reboota routera'

Tak wygląda status routera' po operacjach

Po tych wszystkich operacjach nadal nie ma internetu połączyć się da ale wyskakuje komunikat "Serwer DNS nie odpowiada"

Proszę o pomoc jeżeli ktoś się już spotkach z takim problemem lub zna rozwiązanie proszę o odpowiedz. Z góry za wszystkie posty Dziękuje.

Dopisz do konfiguracji DHCP adresy DNS-ów od swojego operatora.

na którym routerze dopisać te dsn-y? i czy adresy (primary): 62.233.233.233 (secondary): 87.204.204.204 są dobre dla Netii ?

Na głównym tam gdzie masz włączone DHCP.

62.233.233.233 (secondary): 87.204.204.204 są dobre dla Netii ?
Ważne żeby były operatora. Choć i zewnętrzne powinny zadziałać.

Routery w WDS powinny mieć tą samą podsieć. Nadaj drugiemu routerowi IP z podsieci Mastera.
Po co Ci ten WPS? Korzystasz z tego?
Daj to samo szyfrowanie i kanał oraz nazwę sieci. Powinien Ci automatycznie przepinać urządzenia pomiędzy AP - roaming.
DNS operatora na głównym a na drugim jako DNS wpisz IP drugiego.
Powinno po tym już działać.

ARRO gdzie ty widzisz inną podsieć? 192.168.1.1 i 192.168.1.99 chyba że ja coś przeoczyłem!?

Oczywiście masz rację. Czytałem na komórce a tam screeny słabo mi się pokazują. Spojrzałem na pierwszy obrazek z drugiego i tam stoi 0.1 a to jest przed rekonfiguracją. Dopiero teraz na lapku zobaczyłem.
Resztę wypowiedzi podtrzymuję. :slight_smile:

Więc robiłem wszystko co mi poradziliście

i niestety nic z tego w pewnym momencie zaczęło mi wszystko wariować jak w końcu się wszystko ustabilizowało wygląda to tak

Macie jeszcze jakieś pomysły ?

Jeszcze wpisz w Default Gateway 192.168.1.1.
Dziwna sprawa bo z palucha podałeś mu jako DNS 192.168.1.1 a on go nie widzi?

nic nie pomogło nie wiem czy się już poddać czy ktoś może mi jeszcze pomóc.

Próbowałeś z DNS-ami uniwersalnymi 8.8.8.8 i 8.8.4.4?
Zrobił bym reset urządzeń do ustawień fabrycznych i ponownie skonfigurował. Ogranicz też pasmo na ADSL-u (802.11b+g i szerokość 20MHz). Niestety tak jak zawsze piszę WDS to chimeryczny tryb.

Niestety nic nie zadziałało

Kolego bierz pod uwagę że nie widzimy twojej konfiguracji więc staraj się potwierdzać to obrazkami ze statusów i konfiguracji obydwóch urządzeń. To tak jak być poszedł do mechanika bez auta i powiedział że mi nie odpala.