Problem z WDR3600 i VPN Passthrough

Witajcie
Mam problem z podłączeniem się do sieci firmowej (vpn) poprzez protokół L2TP przez router TP-LINK WDR3600. Dostaję błąd zazwyczaj 619, czasami 800.

  • mogę się podłączyć do VPN z pominięciem routera, tzn. jak podłączę komputer bezpośrednio do kabla ze ściany. Także jest to na pewno problem gdzieś w routerze.
  • łączyłem się poprzednio przez Linksys’a z DDWRT (bo oryginalny software to się nadawał tylko do kosza). Nie pamiętam co to był za model, ale kosztował z 5 lat temu 330zł. Nic nie trzeba było dodatkowo konfigurować. Nawet nie wiedziałem że istnieje np. VPN Passthrough. Niestety router się zepsuł i musiałem kupić nowy.
  • nie mogę się podłączyć jak jestem podłączony do routera na każdy sposób: rj45, wifi 2,4GHz i wifi 5GHz.
  • nie mogłem się podłączyć na oryginalnym firmware
  • wgrałem DDWRT - taki zresztą miałem zamiar od początku i ten TP-LINK jest jednym z zalecanych przez DDWRT. VPN Passthrough dalej nie działa. Co gorsza WiFi na 2,4GHz zrywa co kilka minut. 5GHz działa. LAN’u nie testowałem.
  • przywracam firmware TP-LINK specjalnym bin’em ze strony DDWRT - i niespodzianka vpn działa. Niestety po tygodniu czy dwóch router odmówił posłuszeństwa i zrywa połączenia wifi po kilkunastu sekundach. Reset routera nie pomaga.
  • wgrywam najnowszy firmware TP-LINK - vpn działa. Ale po tygodniu czy dwóch znowu problem z wifi zrywającym się po kilkunastu sekundach.
  • wgrywam OpenWRT - vpn nie działa.

Czy komuś udało się odpalić VPN Passthrough na tym ustrojstwie?

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia VPN Passthrough więc odeślę do supportu TP-Linka
http://www.tp-link.com.pl/contact.html