Problem z uploadem TL-WDR4300

Witam serdecznie,
Mam następujący problem z routerem TL-WDR4300 postaram się w miarę zrozumiale to opisać. Zdarza się ze musze wrzucić na serwer firmy pliki które ważą powyżej 300mb za pomocą klienta ftp. Podczas kończenia uploadowania pliku (jakiego bym nie używał klienta ftp) wyskakuje błąd przekroczenia czasu. W wyniku czego klient ftp informuje ze plik nie został poprawnie wrzucony. Fizycznie jest w pełnej wielkości na serwerze ale nie da się go rozpakować wyskakuje błąd uszkodzenia pliku. Siec ustawiona jest na multimedii ,a transfer odbywa się po kablu. Skonfigurowane jest również rozdzielanie po wifi. Konfiguracja routera ustawiana jest automatycznie zgodnie z instrukcja z płyty. Po zakupie przez około 2 tygodnie wszystko chodziło poprawnie aż z dnia na dzień wystąpiły problemy. Resetowałem modem oraz router oraz wykonywałem nową konfiguracje. Jednakże problem się powtarza z mniejszym lub większym natężeniem. Wcześniej używałem modelu TL-WR340G i nie było najmniejszych problemów. Bezpośrednio z modemu i poprzedniego routera wszystko chodzi poprawnie.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wskazówki i rady.

Firmware na routerze masz zaktualizowane ?

Tak zaktualizowane. Przeglądałem starsze watki i natrafiłem na cos podobnego:

Napisałem do autora wątku jak sobie poradził z tym problemem. Jak domniemuje problem jest związany z rwaniem internetu po lanie.

Znalazłem podobne problemy innych użytkowników np.
https://forum.openwrt.org/viewtopic.php?id=46798

Walczyć z routerem czy reklamować?

Dla ciekawych rozwiązania ... router poleci do serwisu niestety. Kontaktowałem się ze wsparciem technicznym TP-Link polecili sprawdzić na starym oprogramowaniu jednakże to nic nie pomogło dodatkowo sprawdziłem na innych kablach ale lipa.

Dla zainteresowanych i posiadających podobny problem , router poleciał do serwisu . Serwis potwierdził problem w dniu dzisiejszym otrzymałem nowy egzemplarz.