Problem z uploadem/routerem

Witam, jestem posiadaczem routera TD - W8951ND. Mam neostradę 10mb/s. Gdy robię speed test to zawsze wychodzi pobieranie 10mb/s, natomiast wysyłanie zaledwie 200kbps. Był już Pan technik z Neostrady i zmienił porty, sprawdził instalację itp. Dało to tylko tyle, że parametry linii stały się trochę lepsze (max rate podskoczyło), a nawet idealne , natomiast prędkość internetu się nie zmieniła. Zmieniałem wszystko co się da - modulację, parametry wifi, robiłem restarty, reset i nadal nic. Czasami zdarza się, że nie mogę się zalogować do panelu sterowania, dopiero restart pomaga. Mówiłem o tym na infolinii tp - linka, Pan konsultant zaproponował wymianę (swoją droga byłoby to już drugi raz, ostatnio się zepsuł rok temu). I tu pojawia się moje pytanie, czy jest możliwe, że ten router jest uszkodzony i blokuje ten upload?

Raczej usterkę routera wykluczam. Stawiam na jakość linii. Masz sporo błędów CRC. Spróbuj ustawić Madulation na gdmt.

Zmieniłem i nic, jedynie download trochę spadł, a błędów już nie ma.

Masz telefon w swojej instalacji telefonicznej?
Na próbę odłącz wszystkie telefony/filtry itp podłącz sam router.

Zadzwoń na infolinię i zgłoś naprawę w instalacji wewnętrznej bo parametry są OK tylko coś DLM blokuje upload.