Problem z udostępnianiem internetu przez TP-LINK WR740N

Witam, kilka dni temu zmieniłem dostawcę internetu na plusa i dostałem modem USB. Internet działa bardzo dobrze na komputerze stacjonarnym i chciałem udostępnić go poprzez router wi-fi na komórkę i tablet. Zrobiłem to tak jak na tym filmie:

i super działało przez całe dwa dni >:( teraz można się połączyć z siecią bezprzewodową, ale nie ma ona dostępu do internetu (na komputerze internet działa normalnie). Podejrzewam, że problemem jest to że sieć bezprzewodowa widnieje jako publiczna i niezidentyfikowana (wcześniej chyba tak nie było) ale nie można tego zmienić.Diagnostyka Windows wywala błąd: "Karta sieciowa "Połączenie lokalne" nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP." Uzyskiwanie adresów IP ustawione jest na pobieraj automatycznie, router (TP-LINK WR740N) zresetowany do ustawień fabrycznych, próbowałem też sposobów z tej strony:http://andrewjar.cba.pl/index.php?id=75 Jestem zielony w tych tematach i nie mam już pomysłów co dalej robić i gdzie szukać ??? Zamieszczam kilka zrzutów ekranu , które może rozjaśnią ten nieco zawiły tekst.

Co do filmu to koleś nie wie co robi ale mu jakoś wyszło.
Najpierw ustaw router aby odbierał połączenie:
Podłącz komputer do routera pod port LAN (żółty).
Wejdź na stronę konfiguracyjną routera (domyślnie http://192.168.0.1/ login i hasło to admin)
Network - WAN.
Ustawienie:
WAN Connection Type: static IP
ip 192.168.5.2
mask 255.255.255.0
gateway 192.168.5.1
DNSy 212.2.96.51 i 212.2.96.51
i save settings.
Dodatkowo możesz skonfigurować sieć WiFi wg własnego uznania (nazwa sieci i hasło)
Teraz uruchom na komputerze centrum sieci i udostępniania, kliknij na właściwości połączenia lokalnego i dalej właściwości połączenia TCP/IP wersja 4.
Wprowadź adresy:
IP 192.168.5.1
Maska 255.255.255.0
reszta pól zostaje pusta.
kliknij OK, Zamknij.
Przełącz kabel w routerze z portu LAN do portu WAN (niebieski)
Zrób z filmu krok o udostępnianiu połączenia internetowego.


Od 1:19 do 1:47
Powinno zadziałać

Wszystko poustawiałem według twoich wskazówek i na koniec gdy chcę zaakceptować udostępnianie (krok z filmiku) wyskakuje taki komunikat:

jeśli kliknę "nie" to nie akceptuje zmian i nic się nie dzieje , jeśli wybiorę "tak" zmienia się IP we właściwościach karty sieciowej ale internetu nie udostępnia, nawet jeśli zmienię to IP ręcznie na takie jak podałeś to internet nie działa na routerze.

Skoro windows sobie życzy takie IP to router przestaw w Network - WAN na:
ip 192.168.137.2
mask 255.255.255.0
gateway 192.168.137.1
DNSy 212.2.96.51 i 212.2.96.51

Problem z dostaniem się na router? Protokół ustaw na automatyczne pobieranie IP i przełącz kabel do portu LAN, lub konfiguruj przez WiFi.

Zmieniłem ustawienia routera :

ustawienia połączenia lokalnego (wartości wpisane przez Windows po zaakceptowaniu powyższego komunikatu-mimo zmiany ustawień routera dalej wyskakuje)

router dalej nie udostępnia internetu. Walczę z tym już kilka dni i nie wiem czy przypadkiem nie pozmieniałem jakiś innych ustawień, które mają na to wpływ. Jest jakiś sposób (oprócz formatowania komputera) aby przywrócić wszystkie ustawienia do domyślnych dla systemu Windows?

Uruchom cmd i sprawdź czy polecenie:
ping 192.168.137.2
odpowiada.
Podłącz się do WiFi routera i sprawdź ping 192.168.137.1

okienko cmd wyskakuje bardzo małe i nie idzie go powiększyć więc użyłem programu lupa, stąd tak to wygląda, ale da się coś odczytać, do wi-fi podłączyłem telefon bo w komputerze nie mam (stacjonarny PC)

Wygląda na to że połączenie router-komputer jest sprawne. Sprawdź czy Avast nie blokuje Ci połączenia.

usunąłem wszystkie antywirusy i wyłączyłem zaporę sieciową i nic nie pomogło, ale w międzyczasie wyskoczył komunikat:

sprawdziłem i adres IP karty sieciowej na który podczas udostępniania zmieni system Windows czyli 192.168.137.1 jest taki sam jak adres IP modemu USB Huawei z Plusa czyli modem USB i karta sieciowa w PC mają takie samo IP i myślę, że to powoduje zgrzyt :-\

Daj wynik z IPCONFIG/ALL wpisanego do cmd

Nie mam pojęcia co się zrobiło, ale aktualnie jest tak, że w centrum sieci pisze, że sieć nie ma dostępu do internetu ale łącząc się przez wi-fi w komórce czy telewizorze internet działa (wcześniej wyskakiwał komunikat , że sieć z którą próbóję się połączyć nie da mi połączenia z internetem i czy dalej chce się z nią połączyć)
Wynik testu o który prosiłeś: