Problem z : TP-LINK TRANSMITER POWERLINE TL-WPA2220

w skrócie podobny problem :
http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13331223
z tą różnicą, że modem orange airbox i TP-LINK TRANSMITER POWERLINE TL-WPA2220 - ciągle brak połączenia, problem z pobraniem adresu ip itp. sztywno przypisane adresy to "ograniczony dostęp" i "brak łączności".
Czy warto kombinować czy może trzeba wymienić wadliwe urządzenie?
pozdrawiam!

Pokaż jakieś ustawienia, co do tej pory zrobiłeś?

Masz oczywiście zestaw dwóch urządzeń? Próbowałeś parować w gniazdkach na jednej listwie?

Witam ponownie, nie wiem dokładnie co macie na myśli. Dwa trasmittery widzą siebie i działają super. W odległych pomieszczeniach mam sieć na full zasięg ale nie dociera do nich transmisja danych. Kupiłem to "cudo" po setkach komentarzy, testach i opiniach wszystko paruje i działa a tu klops. Człowiek na infolinii tp-link stwierdził, że to może dedykowane urządzenie airbox orange nawala ale ludzie litości. Jest przycisk wps i wificlone i wszystko powinno być ok. Modem-router jest tylko bezprzewodowy, więc nie nawet jak sparować kablowo... Chyba trzeba będzie zwrócić.

Skąd to wiesz?

Ponieważ widzę full zasięg sieci o tej samej nazwie tam gdzie wcześniej nie było zasięgu.

Czekaj, bo może się nie rozumiemy, Masz Airbox orange czyli bezprzewodowy router LTE? Z tego co widzę nie posiada on portów LAN chyba że się mylę!?

Transmiter PLC to nie repeater. Do tego Airboxa potrzebny Ci repeater np WA850RE lub WA860RE

Wi-Fi Clone Button służy tylko do uzyskania takiej samej nazwy i zabezpieczeń jak na głównym routerze. WPA2220 nie działa jako wzmacniacz.

Nie ma portów lan i dodatkowo ma słaby zasięg wifi dlatego potrzebne mi rozgałęzienie sygnału na inne pomieszczenia. Czyli kupiłem zły zestaw? Ten niby miał mieć klonowanie sieci wifi... To w takim razie poproszę o wskazówki co mam wybrać aby było dobrze :slight_smile: Pozdrawiam.

Tak jak kolega wyżej mówił, wzmacniacz/repeater. Poza tym już z zasady ten airbox nie służy do rozsyłania sieci na dużych powierzchniach. Nie jest do tego zaprojektowany - to urządzenie mifi czyli do użytku mobilnego.

Wiem, że jest słaby w pomieszczeniach itp. ale coś mam pecha bo zarówno tplink mr3420 jak i airlive zrywało często połączenie z e398 a ten działa stabilnie tylko trzeba mi jednego rozgałęzienia. Dlatego poproszę o konkretną pomoc, który model będzie działał?

Polecam wzmacniacz WA860RE,