Problem z Tp-LINK td-w8970

Witam, dwa dni temu zakupilem wyzej wymieniony router. Poczatkowo podlaczylem, i bex zadnej konfiguracji wszystko dzialalo, ale mimo wszystko skonfigurowalem przez stronę. Dzialalo na komputwrze przez kabel, wifi na telefonie tablecie lecz nie do konca na laptopie. Laptop łaczyl sie z routerem ale nie bylo polaczenka z internetem. Probowalem to w jakis sposob naprawic, ale po jakichś dwoch restartach moj internet ko pletnie padl. Probowalem nawet bezposrednio laczyc z przez kabel z Toyowskim urzadzeniem do ktorego jest doprowadzony swiatlowód. Lecz tez nie bylo internetu, postanowilem przeczekac. Zostawilem podlaczony nowy router i nasteonego dnia jak wstalem polaczenie bylo ale dalej nie dzialal internet na laptopie. Probowalem skonfigurowac przez plytke przez laptopa (w komputerze stacja dvd nie zyje). Ale kiedy zaczalem konfiguracje to znowu internet padl lecz po minucie zaczal dzialac z powrotem. To znowu sprobowalem ale znowu na samym poczatku mi przetwalo internet, ktory wrocil dopiero po paru godzinach. Podlaczylem stary router Pentagramabi caly nastepny dzialal wlasciwie caly dzien, dopiero pod sam wieczor, ciagle lrzerywal mi internet w telefonie, mimo wszystko, ze polaczenie z routeren stale bylo. Z godzine temu znowu chcialem podlaczyc nowy router, wywnioskowalem, ze jesli tamto wszystko bylo zwiazane z przerwami dostawie internetu od Toya to teraz jest niemalze niemozliwe, zeby sie to powtorzylo. Podlaczylem skonfigurowalem przez strone, i internet jest, ale tylko na tablecie. Podlaczylem prosto od toya przez kabel do laptopa i znowu okazalo sie, ze nie ma internetu. Podlaczylem przed sekunda jeszcze dla sprawdzenia kablem lan bezposrednio od tego urzadzenia, od dostawcy do mojego komputera i internet jest. Wiem, ze mozliwe, ze to niejasno wyglada ale to naprawde tak jest. 3 dzien jestem głupi i nie mam pojecia czego jest wina. Wdzieczny bylbym za wszelka pomoc bo juz mnie to osobiscie dobija i jest to wszystko dla mnie zupelnie nielogiczne. W razie jakichkolwiek pytan postaram sie odpowiedziec, i z gory przepraszam za wszelkie bledy ale pisze to z telefonu i juz mi kciuki odpadaja :smiley:
@edit
po roznych probach zamian i po ponownym podlaczeniu tplinka moj telefon laczy sie z routerem i ma internet, za to tablet teraz laczy sie z routerem i nie ma internetu. Laptop i komputer tez nadal nie maja (chociaz polaczenie z routerem maja)

Podstawowe pytanie: jak masz skonfigurowany router i jak podpięty z modemem. Jeżeli nie wiesz jak to opisać to daj jakieś screeny. Generalnie tobie jest potrzebny router z typowym wejściem WAN np: TL-WR1043ND lub tańsza opcja WR-841ND. Ten który posiadasz jest na linię telefoniczną. Mając w/w możesz skonfigurować go jako client.

To ten router nie mozna podlaczyć przez kabel lan? Do modemy z Toya mam doprowadzony świayłowód a od niego już mialem normalnie kablem lan do routera. Wiem, ze w tl-W8970 jest możliwosc podlaczenia przez telefonie ale wejscie WAN tez jest. Skonfigurowany mialem na standardowe ustawienia, poprzez instalacje Quick Setup na stronie konfiguracyjnej routera. Dzisiaj mam zamiar oddac router do sklepu. Ale skoro jest on tylko na linie telefoniczna to czemu na poczatku bylo właściwie wszystko w porzadku?

Ten router można podłączyć przez kabel LAN. Należy w Quick Setup wybrać opcję Ethernet Wan (EWAN) zamiast ADSL i postępować zgodnie z kreatorem. Pamiętaj, że nie konfiguruje się routerów przez płytkę, bo ma ona za mało funkcji i przy nietypowych konfiguracjach nie daje rady tego poprawnie ustawić.
Zaloguj się do panelu routera przez przeglądarkę internetową, nawet jak nie masz Internetu (żółty trójkącik masz) i tam ustawiaj w zakładce Quick Setup, najlepiej robiąc od razu zdjęcia co i jak ustawiasz, żebyśmy mogli dać szczegółowe wskazówki, gdy coś pójdzie nie tak.