Problem z TP-Link TD-W8960N V5

Witam,
od miesiąca posiadam router TP-Link TD-W8960N, router kupiłem głównie ze względu na możliwość zmiany/regulacji parametrów linii ADSL (SNR Margin), jednak po tygodniu użytkowania przestała w nim działać komenda "sh" która umożliwia dostęp do shella busybox via telnet (w sumie to tylko raz udalo mi sie polaczyc z routerem programem DMT Tool).
po wipisaniu sh w telnecie wywala taki blad:

telnetd:error:195.915:processInput:429:unrecognized command sh

Reasumując następstwa niedziałania shella w modemie to brak możliwości zmiany jakichkolwiek parametrów linii ADSL (głownie chodziło mi o możliwość zmiany SNR Margin, którą to "sprawny" router oferuje) oraz brak możliwości połączenia się routerem programami typu DMT Tools.
Kolejnym problemem w/w routera jest znacznie zaniżona synchronizacja połączenia ADSL - zaniża synchronizację o ~3Mb/s, dla przykładu mój stary modem ZTE W300 w tym momencie nawiązuje połączenie ~13,572Kbps a TP-Link tylko ~9,210Kbps. Co ciekawe ZTE łapie dokładnie takie synchro jak w TP-LINKu jest wyświetlane w zakładce Attainable Rate...
pisałem już o moim problemie na elektrodzie, jednak nie uzyskałem tam pomocy jak połączyć się z routerem programem DMT oraz co zrobić z zaniżona synchronizacja...
jestem otwarty na wszelkie rady/sugestie...
z góry dzięki za pomoc...

Próbowałeś aktualizacji lub wgrania starszej wersji firmware?

probowalem wgrac jedynie najnowsza wersje softu TD-W8960N_V5_141107, wgral sie niby dobrze (zgodnie z instrukcja) jednak po aktualizacji modem zapamietal loginy i hasla do neostrady oraz wszelka konfiguracje z przed zmiany (wydaje mi sie ze po wgraniu softu powinien uruchomic sie z defaultowymi ustawieniami)

Nie zawsze ustawienia się kasują.
Zawsze możesz przywrócić go do ustawień fabrycznych.

tak tez zrobilem przywrocilem do ust. fabrycznych po wgraniu softu, jednak nie rozwiazalo to mojego problemu z komenda sh i programem DMT Tools:(

Spróbuj wgrać starszy.

teraz wgralem 1.1.1 Build 140815 Rel.40202 i niestety dalej to samo, po wpisaniu sh wywala error: telnetd:error:195.915:processInput:429:unrecognized command sh

Uaktywniłeś telnet w Access Control - remote acces?
Jaką masz wersję DMT?

Uaktywniłeś telnet w Access Control - remote acces?
tak
Jaką masz wersję DMT?
8.07, probowalem chyba 4 roznych od najnowszej do najstarszej... po wlaczeniu okna debugowania w DMT proces laczenia zatrzymuje sie wlasnie na komendzie sh - program uruchamia komende sh, router zwraca blad i program sie rozlancza...

Próbowałeś odznaczyć special logon w DMT?

tak :slight_smile:
tak jak wspomnialem wczesniej w DMT w debug mode podgladnolem w ktorym momecie program sie zatrzymuje i zatrzymuje sie wlasnie na komendzie sh wywala blad ze nie moze sie dostac do busybox'a
w putty po wpisaniu sh wywala ze komenda nieznana...
//Edit:
moze router jest poprostu uszkodzony, problem z busybox'em to jedno, drugi poroblem z zanizona synchronizacja, moze go oddac na gwarancje?
//Edit:
log z DMT:

DMT_INFO> ----- Connected ConnectionID(38396400) ----- 
DMT_RX> ˙ý˙ý!˙ű˙űTD-W8960N 5.0 DSL Modem Router
Login: 
DMT_TX> admin
DMT_RX> admin
Password: 
DMT_TX> admin
DMT_RX> 
 > 
DMT_TX> sh
DMT_RX> sh
telnetd:error:797.909:processInput:429:unrecognized command sh
 > 
DMT_Info> *** RX timed out or string not found ! ***
DMT_TX> exit
DMT_RX> exit
Bye bye. Have a nice day!!!
DMT_Info> *** RX timed out or string not found ! ***
DMT_TX> swversion show
DMT_RX> 
DMT_Info> *** RX timed out or string not found ! ***
DMT_TX> sh
DMT_RX> 
DMT_Info> *** RX timed out or string not found ! ***
DMT_TX> cat proc/cpuinfo
DMT_RX> 
DMT_Info> *** RX timed out or string not found ! ***
DMT_TX> adslctl info
DMT_RX> 
DMT_Info> *** RX timed out or string not found ! ***
DMT_TX> adslctl
DMT_RX> 
DMT_Info> *** RX timed out or string not found ! ***
DMT_Info> too many Data missed ! (3x) Connection maybe dead.
DMT_INFO> ----- Disconnect ConnectionID(38396400) -----

naprawde nikt nie pomoze?
//edit:
wlasnie otrzymalem takie info z supportu tp-linka:

Witam,
Wraz z rozwojem oprogramowania większość opcji została dodana do webowego panelu zarządzania routerem, a dostęp do shella został zablokowany ze względów bezpieczeństwa - informacja została potwierdzona przez naszą centralę, zajmującą się rozwijaniem oprogramowania.
SIP można wyłączyć z poziomu strony konfiguracyjnej routera, w zakładce Advanced Setup -> NAT -> ALG
Brak dostępu do shella wynika ze sposobu zaprojektowania oprogramowania i nie jest spowodowany problemem technicznym routera.
Reklamując sprzęt, nie otrzyma Pan urządzenia, które będzie pozwalało na dostęp do shell busybox.

czy te informacje sa potwierdzone?
czy aby na pewno komenda sh zostala zblokowana w wersji v5?
moze ktos sie wyposie z posiadaczy v5?

Moim zdaniem wypowiedź supportu firmowego jest ostateczna i bardzo jasno sformułowana nie wiem gdzie widzisz problem!?

problem widze w tym iz na poczatku jak wyciaglem router z pudelka podlaczylem to przez pare dni komenda dzialala normalnie az nagle przestala dzialac, zdalnie zblokowali czy jak bo w routerze nic nie zmienialem... dla tego chce by ktos z posiadaczy wersji v5 to potwierdzil...
na poczatku po wpisaniu sh pojawialo sie:

> sh BusyBox v1.17.2 (2014-11-07 09:43:53 HKT) multi-call binary. Enter 'help' for a list of built-in commands.

U mnie niestety nie ma takiego routera na stanie więc nie podpowiem. Pozdrawiam!