Problem z tp link td-w8951nd

(Xlalus99) #1

Witam, od wczorajszej nocy mam problem z tp link td-w8951nd. Otóż świecą się 3diody a nie 4, 4 jest Wi-Fi. Po restarcie automatycznie włączają się 3 na raz a nie jak kiedyś jedna po kolei. Co może być problemem? Przycisk WiFi nic nie daje.

(Marcin) #3

Możesz zalogować się do panelu konfiguracyjnego przez przeglądarkę? Takie szybkie włączeni i wyłączenie nic mi nie mówi.

(Xlalus99) #4

W sensie http://192.168.1.1/ ? na internecie udostępnionym z telefonu nie mam dostępu. Router oddawałem już znajomemu i u niego to samo(3diody i nic więcej). Chciałbym wspomnąć, że to wszystko stało się po burzy..

(szopen) #5

no OK
znaczy nie-OK
ta burza mówi wiele, prawdopodobnie dysponujesz wrakiem routera
PS jeśli router otrzymałeś od operatora, to tam zgłoś reklamację

(CHACA) #6

Reset do ustawień fabrycznych robiłeś?

(Xlalus99) #7

Reset,klikanie w WiFi nic nie daje, odłączanie kabla ADSL również..(zawsze są te cholerne 3diody) podejrzewam, że jak to wspomniał szopen ten router jest wrakiem.

(Xlalus99) #8

Wątpię, że z tym coś się da zrobić także jak Panowie moderatorzy oceniacie ten router? http://allegro.pl/router-wifi-ac750-tp-link-archer-c20i-dulaband-i6283196409.html Ciekawy design i dobra ocena użytkowników.

(CHACA) #9

Model ok. Mankament to wewnętrzne anteny. Nie jest to router ADSL.

(Xlalus99) #10

Tzn wewnętrzne anteny mogą powodować problem z zasięgiem?

(szopen) #11

tzn. zasięg WiFi jest gorszy niż przy zastosowaniu zewnętrznych anten
ale główny twój problem jest inny - potrzebujesz routera z wbudowanym modemem ADSL, a Archer C20i takiego nie posiada "na pokładzie" (no chyba, że posiadasz modem ADSL np. od operatora o którym nie wspomniałeś, albo twój obecny wrak nie pracował jako router ADSL, czyli na linii telefonicznej?? [edit] no nie jednak wspominałeś, że pracował :D)

(jimasek) #12

Co to dokładnie za dostawca internetu?

(Xlalus99) #13

Nie znam się na tym, ale skoro ma wejście ADSL to musiał pracować :smiley: Posiadam go od dostawcy internetu czyli Orange. [Edit] w takim razie skoro ten nie jest ADSL to proszę o poradę jaki wybrać router do 150zł. Nie zamierzam się odzywam do dostawcy bo dostanę identyczny a był conajmniej średni..

(Xlalus99) #14

Czuję się jak idiota w tym temacie.. :smiley: Posiadam takie coś, czyli mogę zamawiać ten router czy nie?

(jimasek) #15

C20 się nie nadaje bo nie mam modemu adsl

(Xlalus99) #16

W takim razie proszę o polecenie routera :slight_smile:

(szopen) #17
  1. odezwij się do dostawcy, bo to jego obowiązek wymienić dzierżawiony sprzęt na sprawny (szczególnie, że prawdopodobnie nie zadbał o odpowiednie zabezpieczenie linii telefonicznej i każdy nowy router może trafić szlag w trakcie burzy, no chyba, że uwalony router to twoja sprawka w sensie np. przeciągnięcia kabla ethernet na zewnątrz budynku)
  2. przykładowe modele modemo-routerów ADSL - ceny musisz sprawdzić samodzielnie
    TD-W9980N, TD-W8970N, TD-W8960N oraz z serii Archer: D2, D5, D50, D7, D9
    ale do 150zł prawdopodobnie dostaniesz taki sam jaki masz od Orange
  3. napisz co konkretnie było nie tak, że nie jesteś zadowolony ze sprzętu od operatora

(Xlalus99) #18

Nie nie, po prostu padł po burzy. Nie byłem zadowolony z tego sprzętu ponieważ bardzo często dochodziło do rozłączenia internetu i zaniku zasięgu.

(Xlalus99) #19

Router TP-LINK TD-W8970 v3 jest nieco drożej ale wygląda porządnie także wolę dopłacić i się cieszyć z używania internetu.

(CHACA) #20

Mogę polecić ci także niewspomniany model TD-W8961ND. Swego czasu bardzo dobrze sprawował się u mnie na linii ADSL. Nie wiem jak wychodzi cenowo na tle innych.

(szopen) #21

więc moim zdaniem

1. powinieneś reklamować uwalony sprzęt (nie wiem co masz w umowie - być może nawet nie jesteś jego właścicielem, nie jestem jednak na bieżąco z ofertą Orange)
  2. być może masz problemy z parametrami linii z czego wynikają problemy z połączeniem, tu też może być konieczna reklamacja u operatora (i najwygodniej wtedy mieć jego sprzęt)