Problem z tp link td-w8951nd

Witam, od wczorajszej nocy mam problem z tp link td-w8951nd. Otóż świecą się 3diody a nie 4, 4 jest Wi-Fi. Po restarcie automatycznie włączają się 3 na raz a nie jak kiedyś jedna po kolei. Co może być problemem? Przycisk WiFi nic nie daje.

Możesz zalogować się do panelu konfiguracyjnego przez przeglądarkę? Takie szybkie włączeni i wyłączenie nic mi nie mówi.

W sensie http://192.168.1.1/ ? na internecie udostępnionym z telefonu nie mam dostępu. Router oddawałem już znajomemu i u niego to samo(3diody i nic więcej). Chciałbym wspomnąć, że to wszystko stało się po burzy..

no OK
znaczy nie-OK
ta burza mówi wiele, prawdopodobnie dysponujesz wrakiem routera
PS jeśli router otrzymałeś od operatora, to tam zgłoś reklamację

Reset do ustawień fabrycznych robiłeś?

Reset,klikanie w WiFi nic nie daje, odłączanie kabla ADSL również..(zawsze są te cholerne 3diody) podejrzewam, że jak to wspomniał szopen ten router jest wrakiem.

Wątpię, że z tym coś się da zrobić także jak Panowie moderatorzy oceniacie ten router? http://allegro.pl/router-wifi-ac750-tp-link-archer-c20i-dulaband-i6283196409.html Ciekawy design i dobra ocena użytkowników.

Model ok. Mankament to wewnętrzne anteny. Nie jest to router ADSL.

Tzn wewnętrzne anteny mogą powodować problem z zasięgiem?

tzn. zasięg WiFi jest gorszy niż przy zastosowaniu zewnętrznych anten
ale główny twój problem jest inny - potrzebujesz routera z wbudowanym modemem ADSL, a Archer C20i takiego nie posiada "na pokładzie" (no chyba, że posiadasz modem ADSL np. od operatora o którym nie wspomniałeś, albo twój obecny wrak nie pracował jako router ADSL, czyli na linii telefonicznej?? [edit] no nie jednak wspominałeś, że pracował :D)

Co to dokładnie za dostawca internetu?

Nie znam się na tym, ale skoro ma wejście ADSL to musiał pracować :smiley: Posiadam go od dostawcy internetu czyli Orange. [Edit] w takim razie skoro ten nie jest ADSL to proszę o poradę jaki wybrać router do 150zł. Nie zamierzam się odzywam do dostawcy bo dostanę identyczny a był conajmniej średni..

Czuję się jak idiota w tym temacie.. :smiley: Posiadam takie coś, czyli mogę zamawiać ten router czy nie?

C20 się nie nadaje bo nie mam modemu adsl

W takim razie proszę o polecenie routera :slight_smile:

1. odezwij się do dostawcy, bo to jego obowiązek wymienić dzierżawiony sprzęt na sprawny (szczególnie, że prawdopodobnie nie zadbał o odpowiednie zabezpieczenie linii telefonicznej i każdy nowy router może trafić szlag w trakcie burzy, no chyba, że uwalony router to twoja sprawka w sensie np. przeciągnięcia kabla ethernet na zewnątrz budynku)
  2. przykładowe modele modemo-routerów ADSL - ceny musisz sprawdzić samodzielnie
    TD-W9980N, TD-W8970N, TD-W8960N oraz z serii Archer: D2, D5, D50, D7, D9
    ale do 150zł prawdopodobnie dostaniesz taki sam jaki masz od Orange
  3. napisz co konkretnie było nie tak, że nie jesteś zadowolony ze sprzętu od operatora

Nie nie, po prostu padł po burzy. Nie byłem zadowolony z tego sprzętu ponieważ bardzo często dochodziło do rozłączenia internetu i zaniku zasięgu.

Router TP-LINK TD-W8970 v3 jest nieco drożej ale wygląda porządnie także wolę dopłacić i się cieszyć z używania internetu.

Mogę polecić ci także niewspomniany model TD-W8961ND. Swego czasu bardzo dobrze sprawował się u mnie na linii ADSL. Nie wiem jak wychodzi cenowo na tle innych.

więc moim zdaniem

1. powinieneś reklamować uwalony sprzęt (nie wiem co masz w umowie - być może nawet nie jesteś jego właścicielem, nie jestem jednak na bieżąco z ofertą Orange)
  2. być może masz problemy z parametrami linii z czego wynikają problemy z połączeniem, tu też może być konieczna reklamacja u operatora (i najwygodniej wtedy mieć jego sprzęt)