Problem z TL-WR702N

Sorry, ale slecze przy tym od poludnia i juz nie ogarniam. Nie wiem czy o to ci chodzi, ale z tego screena wynika ze Sagecom ma inne IP. Chyba tylko łopatologicznie do mnie dotrze jak to zrobić :smiley:

A jak nie to, zostawie to na jutro i na swiezo do tego podejde.

Sam widzisz że adresy są w dwóch różnych podsieciach.

Tak, ale zostawie to na jutro, dzisiaj juz nic nie zrobie, a raczej tylko zepsuje. Dzieki za pomoc, obym jutro nie musial ciebie meczyc :stuck_out_tongue:

http://www.tp-link.com.pl/resources/software/TL-WR702N_V1_141203.zip pobierz i uaktualnij soft.

Wgranie najnowszego software, dalo tylko tyle ze w zakladce network -> lan, pojawila sie opcja addres type i moge ustawic na smart ip.
Juz sie troche w tym wszystkim pogubilem wiec zacznijmy moze od nowa :smiley:
W polączeniu lokalnym ustawiam wartosci, które podane sa w poradniku czyli Adres IP: 192.168.0.10
Maska podsieci: 255.255.255.0. Robie dalej wg poradnika. To co zrobilem jak sie domyslam sie nie wystarcza.

Nastepnie wg tego poradnika:

Krok 1 omijam, bo nie wiem jak to u mnie zrobic.
W zakladce netowork -> które IP mam wpisac? 192.168.1.1?
Nastepne w zakladce DHCP mam wpisac jakies IP, czy dac po prostu DISABLE?
@edit, udalo mi sie skonfigurowac, tak aby odbieral internet przez komputer, jednak gdy podpinam go do dekodera, nie dziala

To teraz tak: jeżeli masz podpięty do dekodera to wejdź w ustawienia, odszukaj zakładkę SIEĆ i ustaw na automatyczne uzyskiwanie połączenia. Bynajmniej tak jest u mnie w HD5000. Nie wiem natomiast jak jest w HD6000.

Niestety, nie mozna tak ustawic w HD 6000

Pierwsza sprawa to poprawna konfiguracja WR702N potem dopiero pomyślimy o tunerze.
Krok 1 - w poradniku cię nie dotyczy bo masz inny router - Sagemcom-a zostawiasz w spokoju.
Krok 2 - adres może być 192.168.1,211 jako static IP o na taki adres logujesz się po zmianie
DHCP Settings robisz tak jak w przykładzie ale brama (Default Gateway) 192.168.1.1 i DNS-y 194.204.159.1 i 194.204.152.34

Reszta konfiguracji tak jak w przykładzie:

@Administrator, dziekuje bardzo, router laczy sie z internetem przez komputer. Byl jeden maly problem 2 adres DNS nie dziala, pisalo ze jest "invalid"
Jak rozumiem, to jeszcze nie wszystko?

Z komputera podłączonego do WR702N możesz pingować adres IP Sagemcoma czyli 192.168.1.1

Tak, moge, ale ku czemu to sluzy? Wpisałem polecenie tracert ip modema

Natomiast z polecnia ping -t 192.168.1.1 w "uruchamianie" ping skakal o 1 do 180

Pokazuje trasę pakietów do hosta wpisanego w poleceniu

Jaki masz poziom sygnału na WR702N z Sagemcom-a (AP LIST).

Jeżeli masz już dostęp do internetu na kompie przy pomocy 702 to teraz trzeba zająć się dekoderem i jego ustawieniami.

Nie wiem jak to moge sprawdzić. Jesłi wyjme swoja karte bezprzewodowa ( TL-WN722N ), to w ogole nie moge zobaczyc jaki mocny mam sygnal.

Ogolnie z TL-WN722N do Sagecoma mam 5 kresek.
W ustawieniach dekodera jedynie co mozna zrobic to polaczyc sie przewodowo, (wpisujac ip, dnsy itp) co w moim przypadku odpada. Albo bezprzewodowo gdzie, wystarczy tylko podpiac router, reszta to formalnosc.

I o tym cały czas piszę. Od routera już przewodowo i tu musisz ustawić dekoder.

Bezprzewodow tego nie da sie zrobic? Nie mam tak dlugich kabli zeby podpiac to wszystko przewodowo

Kolego już mi ręce opadają. Bezprzewodowo tzn. za pomocą routera WR-702N. Ten router ma łaczyć się po wifi z sagemem a dalej do dekodera już kablowo i w HD6000 musisz wejść w zakładkę Sieć i dać na automatyczne ustawienie. Czy to jest jasne?

:smiley:
Miałem tak cały czas i wr-702n dalej nie łaczy sie z dekoderem.

Podłącz go jeszcze raz do dekodera, wejdź w ustawienia sieci 6000 i pokaż co tam jest. Masz ustawiony adres Static IP na 702 z podsiecią Sagema ale spoza jego zakresu DHCP? Pokaż te wszystkie ustawienia.

U mnie działa to następująco:

  • LAN WR-a ustawiony jako Static IP - podsieć routera głównego reszta adresu spoza zakresu DHCP
  • WR ustawiony jako Client
  • łączy z siecią główną + hasło
  • 702 podłączony do portu usb dekodera i do LAN
  • HD 5000 ustawiony na automatyczne ustawienia sieciowe

Jaka jest odległość pomiędzy dekoderem a Sagemem i czy po drodze są jakieś przeszkody typu ściany, meble? Sprawdzałeś jaką siłę sygnału masz przy dekoderze.

W dekoderze, praktycznie nic nie moge ustawic. Jesli wlacze wyszukiwanie reczne mam tylko pola na wpisanie IP, DNS itd. I nic z tym wiecej zrobic nie moge, tylko wpisac. Jesli automatyczne, to szuka polaczenie kilka minut az wyskakuje ze nie wykryto urzadzenia.
Dodatkowo internet na 702N mam tylko dlatego, ze w ustawieniach w polaczeniu lokalnym ustawilem, aby automatycznie pobralo ip i dns, jesli wpisuje dane te z poradnika, internetu nie ma.

To sa moje screeny z konfiguarcji z komputera. Musze uciekac wiec to koniec durnych pytan na dzisiaj :smiley: