Problem z TD-W8691ND V3

ISP Orange, neostrada od razu mówię :smiley:
Kupiłem router W8691ND działa ładnie pięknie i wyśmienicie, dopóki działa :stuck_out_tongue:
Raz na jakiś czas przerywa połączenie, bo tak mu się podoba na jakieś 1-2 minut i daje z powrotem. Co jakiś czas jakieś 7-10 minut tak wywali internet natomiast dioda internet świeci się nieprzerwanie i nawet mruga jakby próbował ten internet dać ale mu nie wychodzi, problem NIE dotyczy WiFi tylko połączenia LAN, po kablu. Próbowałem różnych portów w routerze na każdym to samo.
W załączniku "ping google.pl -t" ;D prowizorycznie pokazuje o co chodzi, a ping tak skoczył bo odpaliłem film na YT :stuck_out_tongue:
Tak czy siak bez filmu w spoczynku też internet wywala :frowning:

Równocześnie pość ping do routera ping 192.168.1.1 i sprawdź czy też przerywa połączenie. Jaki masz długi ten przewód do komputera? Wtyczki oryginalne czy samoróbka?

Kable:
ethernet około 1m
ADSL około 10 m :smiley:
Przy jednym jak i drugim wtyczki oryginalne.
Chyba bez telefonu do Orange się nie obędzie, znowu >:(
Dzwoniłem do nich tydzień temu, dzisiaj w okolicach 9:00, a teraz chyba jeszcze raz będę dzwonić.
Na starym routerze ten sam problem.
Neostrada GORĄCO POLECAM......... >:(

Wrzuć obrazek z zakładki Status routera, kiedy zaczynają się problemy zaloguj się na router i sprawdź czy masz adresację na WAN-ie.

Jest internet

Nie ma internetu

Ciekawe nieprawdaż internet powinien być ale go nie ma, dzwoniłem do Orange mają się tym zająć.
Ja nie mam pojęcia o co chodzi sprawdzałem to na przeróżnych kablach w przeróżnych ich konfiguracjach i na 2 routerach, problem jest identyczny.

Co to znaczy że nie dotyczy to połączenie wifi? Tutaj masz dostęp do internetu cały czas!?

Dobra może jednak dotyczy :stuck_out_tongue:
Głównie chodziło mi o to że łączę się po kablu a nie przez wifi oraz przy wyłączonym wifi problem występuje.

Masz możliwość sprawdzenia równolegle kabla i wifi? Czy łącze się tak samo zachowuje?

Na 100% (sprawdzałem) jak nie mam internetu na PC to na telefonie przez wifi również go nie ma.
Sprawdzę jeszcze czy internet wywala jak jadę na samym wifi przy odłączonym PC.

Ja już naprawdę przestaje ogarniać o co chodzi.
Z odłączonym PC zasysa pliki około 10GB całkiem ładnie trochu ponad 1MBps, podłączyłem PC zasysa dalej ładnie zacząłem pingować google i sytuacja się powtarza jest pięknie aż w pewnym momencie umiera, prawdopodobnie gdybym nie pingował nic było by tak samo, a telefon dalej zasysa 1MBps złapało stabilne połączenie z seedami jak wstrzymałem na chwilę i wznowiłem to telefon szuka i szuka i szuka tych seedów i nie może znaleźć aż do czasu gdy PC odzyskał internet.
Na routerze nie przerwanie dioda internet się świeciła.
Mam jakiś przeklęty komputer czy co? :smiley:

Ustaw router w taki sposób:

DNS-y w twoim wypadku (Orange):
194.204.159.1
194.204.152.34
Sprawdź czy do twojego modelu i wersji sprzętowej jest jakaś aktualizacja.
Co do torrentów to ogranicz ilość połączeń bo dużą ich ilość może "zabijać" twój routera

Zrobiłem wszystko jak było podane w poniższym linku

a w zakładce LAN dałem te serwery DNS[quote="Marcin, post:11, topic:9338"]194.204.159.1
194.204.152.34[/quote]
Firmware dzisiaj aktualizowałem
Jak nie mogę spingować google.pl wtedy również żadnego z podanych serwerów DNS.

Coś mi się wydaje że torrentem (ilością połączeń) zabijasz procesor na routerze co powoduje jego zawieszanie się a potem restart.

Sprawdźmy to!
PC wyłączony utorrent innych takich programów nie posiadam. :stuck_out_tongue: Dodatkowo wyłączyłem wszystkie zbędne programy.
Telefon wyłączone wifi powinno wystarczyć.

Czekam na potwierdzenie lub zaprzeczenie mojej hipotezy :slight_smile:

Cóż od 7 minut nieprzerwanie pinguję serwer DNS 194.204.159.1 ping 17-20ms ale króluje 18ms :smiley: żadnych przerw
Wiec albo Orange zrobił coś jak do nich dzwoniłem jakiś czas temu albo twoja hipoteza jest prawdziwa, sam nie wiem :smiley: załóżmy że to trafna hipoteza. :smiley:

Ogranicz ilość połączeń w aplikacji uTorrent i prędkość wysyłania:

[quote="Marcin, post:17, topic:9338"]Ogranicz ilość połączeń w aplikacji uTorrent i prędkość wysyłania -
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/utorrent/2009/02/utorrent-sciagamy-nie-blokujac-lacza.aspx[/quote]
Dzięki. :smiley:

Czekamy na info w sprawie :slight_smile: