Problem z TD-W8691ND V3

(michu9829) #1

ISP Orange, neostrada od razu mówię :smiley:
Kupiłem router W8691ND działa ładnie pięknie i wyśmienicie, dopóki działa :stuck_out_tongue:
Raz na jakiś czas przerywa połączenie, bo tak mu się podoba na jakieś 1-2 minut i daje z powrotem. Co jakiś czas jakieś 7-10 minut tak wywali internet natomiast dioda internet świeci się nieprzerwanie i nawet mruga jakby próbował ten internet dać ale mu nie wychodzi, problem NIE dotyczy WiFi tylko połączenia LAN, po kablu. Próbowałem różnych portów w routerze na każdym to samo.
W załączniku "ping google.pl -t" ;D prowizorycznie pokazuje o co chodzi, a ping tak skoczył bo odpaliłem film na YT :stuck_out_tongue:
Tak czy siak bez filmu w spoczynku też internet wywala :frowning:

(jimasek) #2

Równocześnie pość ping do routera ping 192.168.1.1 i sprawdź czy też przerywa połączenie. Jaki masz długi ten przewód do komputera? Wtyczki oryginalne czy samoróbka?

(michu9829) #3

Kable:
ethernet około 1m
ADSL około 10 m :smiley:
Przy jednym jak i drugim wtyczki oryginalne.
Chyba bez telefonu do Orange się nie obędzie, znowu >:(
Dzwoniłem do nich tydzień temu, dzisiaj w okolicach 9:00, a teraz chyba jeszcze raz będę dzwonić.
Na starym routerze ten sam problem.
Neostrada GORĄCO POLECAM......... >:(

(Marcin) #4

Wrzuć obrazek z zakładki Status routera, kiedy zaczynają się problemy zaloguj się na router i sprawdź czy masz adresację na WAN-ie.

(michu9829) #5

Jest internet

Nie ma internetu

Ciekawe nieprawdaż internet powinien być ale go nie ma, dzwoniłem do Orange mają się tym zająć.
Ja nie mam pojęcia o co chodzi sprawdzałem to na przeróżnych kablach w przeróżnych ich konfiguracjach i na 2 routerach, problem jest identyczny.

(Marcin) #6

Co to znaczy że nie dotyczy to połączenie wifi? Tutaj masz dostęp do internetu cały czas!?

(michu9829) #7

Dobra może jednak dotyczy :stuck_out_tongue:
Głównie chodziło mi o to że łączę się po kablu a nie przez wifi oraz przy wyłączonym wifi problem występuje.

(Marcin) #8

Masz możliwość sprawdzenia równolegle kabla i wifi? Czy łącze się tak samo zachowuje?

(michu9829) #9

Na 100% (sprawdzałem) jak nie mam internetu na PC to na telefonie przez wifi również go nie ma.
Sprawdzę jeszcze czy internet wywala jak jadę na samym wifi przy odłączonym PC.

(michu9829) #10

Ja już naprawdę przestaje ogarniać o co chodzi.
Z odłączonym PC zasysa pliki około 10GB całkiem ładnie trochu ponad 1MBps, podłączyłem PC zasysa dalej ładnie zacząłem pingować google i sytuacja się powtarza jest pięknie aż w pewnym momencie umiera, prawdopodobnie gdybym nie pingował nic było by tak samo, a telefon dalej zasysa 1MBps złapało stabilne połączenie z seedami jak wstrzymałem na chwilę i wznowiłem to telefon szuka i szuka i szuka tych seedów i nie może znaleźć aż do czasu gdy PC odzyskał internet.
Na routerze nie przerwanie dioda internet się świeciła.
Mam jakiś przeklęty komputer czy co? :smiley:

(Marcin) #11

Ustaw router w taki sposób:

DNS-y w twoim wypadku (Orange):
194.204.159.1
194.204.152.34
Sprawdź czy do twojego modelu i wersji sprzętowej jest jakaś aktualizacja.
Co do torrentów to ogranicz ilość połączeń bo dużą ich ilość może "zabijać" twój routera

(michu9829) #12

Zrobiłem wszystko jak było podane w poniższym linku

a w zakładce LAN dałem te serwery DNS[quote="Marcin, post:11, topic:9338"]194.204.159.1
194.204.152.34[/quote]
Firmware dzisiaj aktualizowałem
Jak nie mogę spingować google.pl wtedy również żadnego z podanych serwerów DNS.

(Marcin) #13

Coś mi się wydaje że torrentem (ilością połączeń) zabijasz procesor na routerze co powoduje jego zawieszanie się a potem restart.

(michu9829) #14

Sprawdźmy to!
PC wyłączony utorrent innych takich programów nie posiadam. :stuck_out_tongue: Dodatkowo wyłączyłem wszystkie zbędne programy.
Telefon wyłączone wifi powinno wystarczyć.

(Marcin) #15

Czekam na potwierdzenie lub zaprzeczenie mojej hipotezy :slight_smile:

(michu9829) #16

Cóż od 7 minut nieprzerwanie pinguję serwer DNS 194.204.159.1 ping 17-20ms ale króluje 18ms :smiley: żadnych przerw
Wiec albo Orange zrobił coś jak do nich dzwoniłem jakiś czas temu albo twoja hipoteza jest prawdziwa, sam nie wiem :smiley: załóżmy że to trafna hipoteza. :smiley:

(Marcin) #17

Ogranicz ilość połączeń w aplikacji uTorrent i prędkość wysyłania:

(michu9829) #18

[quote="Marcin, post:17, topic:9338"]Ogranicz ilość połączeń w aplikacji uTorrent i prędkość wysyłania -
http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/utorrent/2009/02/utorrent-sciagamy-nie-blokujac-lacza.aspx[/quote]
Dzięki. :smiley:

(jimasek) #19

Czekamy na info w sprawie :slight_smile: