Problem z routerem TP-Link N750 (TL-WDR4300)

Witam,
od jakiegoś czasu korzystam z routera TP-Link N750 (TL-WDR4300) i mam z nim powtarzający się problem. Mianowicie zrywa on połączenie z siecią wi-fi. Częstotliwość tego zjawiska jest różna, zdarza się to raz na dzień, ale również po zresetowaniu routera po 3 minutach problem potrafi się powtórzyć. Wygląda to różnie: czasami dioda odpowiadająca za system gaśnie całkowicie, czasami świeci się światłem ciągłym, a czasem działa poprawnie, a internetu po wi-fi nadal nie ma.
Druga rzecz, to bardzo duże spadki prędkości po wi-fi. Aktualnie mój dostawca internetu podniósł moją prędkość do 100 Mbps, wcześniej miałem 50 Mbps, jednak takiej prędkości na oczy nie widziałem. Przed zwiększeniem prędkości w odległości 1 metra od routera średnia prędkość wynosiła ok 24-28, na piętrze w linii prostej nad urządzeniem- 6-8. Przy obecnym internecie jest to ok 36-40 w najbliższej odległości od routera.
Czy to urządzenie będzie gwarantowało mi odpowiednią obsługę sieci w domu, czy ktoś może polecić mi lepszy sprzęt, najlepiej w niezbyt wygórowanej cenie? :wink: Przyznam, że najbardziej kłopotliwe jest zrywanie połączenia po wi-fi.. Czy może być to związane z ilością urządzeń działających w sieci? (w "godzinach szczytu" 4 komputery, 3 smartfony, tablet)
Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc.

Wrzuć skanowanie sieci z programu Inssider . Możliwe że masz tłok w eterze .Druga rzecz zaktualizować sterowniki od kart jak i również oprogramowanie routera .Pokaż też zakładkę Wireless z routera .

Oprogramowanie routera aktualizowałem już wcześniej, niestety nie pomogło.
Wrzucam screeny z inssidera i ustawień routera.

Obrazki poprawiłem zgodnie z zasadami forum .Wojtek2803

Chanel width ustaw na konkretne pasmo np 40 Mhz lub 20 Mhz . Rodzaj szyfrowania ustaw na AES .
Wg. screena programu Inssider masz -70dBm co oznacza że jesteś na dolnym progu działania linku ( za słaby sygnał aby uzyskać większe prędkości ). Przestaw router w inne miejsce i badaj Inssiderem poziom sygnału tzn im mniejszy minus tym korzystniej .

A jest w ogóle jakaś szansa, żeby po wi-fi wyciągnąć dajmy na to te 80 Mbps z tych 100? Czy to musiałbym mieć jakiś w miarę nowy sprzęt (zarówno router jak i komputery)?

Przede wszystkim karta bezprzewodowa w komputerze musi osiągać 300Mbps aby myśleć o takiej prędkości na radiu.