Problem z routerem 1043ND v2

Witam
Mam Gargoyla w wersji 1.6.2.2 wszystko poinstalowane jak trzeba i niestety pojawił się problem, Router stał kilka dni wyłączony dzis go włączyłem i nie mogę dostać się do konfiguracji, mianowicie ip przydzielone po DHCP, pingi lecą normalnie dopóki nie wywołam w przeglądarce ekranu konfiguracji, 192.168.1.1 i po wpisaniu hasła pingi przestają isć. Przedtem działał normalnie, skonfigurowałem OpenVpn itd. Sytuacja dzieje sie przez wfi jak i po kablu, dodam że przy próbie przywrócenia fabrycznych ustawień nie mogę routera wywołać przez putty.
Proszę o pomoc

Spróbuj zrobić reset przyciskiem (na włączonym routerze trzymany przez 10 sekund).
Możesz tez naprawić router w trybie failsafe.

Reset nie był w stanie się wykonać, robiłem to wciskając kilkanaście razy przycisk WDS podczas uruchamiania routera, jednak poradziłem sobie logując się na router z zewnątrz, miał ustawione statyczne IP DSL i chodzi dobrze (zdalnie przywróciłem ustawienia fabryczne - potem przez kabel zadziałało), jednak problemy wtedy pojawiły się po skonfigurowaniu VPN, Ktoś ma jakieś pomysły ??? Muszę ustawić tego VPN po to mi ten router jest a nie chcę takich nieprzyjemnych sytuacji znowu.

Pomysły są, tylko opisz jak to chcesz skonfigurować. Na forum jest poradnik do OpenVPN dla Gargoyle.

Ok dzięki, skorzystam z poradnika, konfiguracja klasyczna host w podsieci 10.0.0.0 - serwer 192.168.1.0 - 4 klientów z możliwością korzystania z sieci LAN.

mam nadzieję że nie zmieniasz adresu IP urządzenia/serwera na 192.168.1.0 bo to nigdy nie będzie działać.

Nie nie adres urządzenia to 192.168.1.1 oczywiście. DHCP ustawione na 192.168.1.2 - 253