Problem z rezerwowaniem adresu IP po DHCP

Witam,
W mojej sieci domowej jako urządzenie główne służy router TL-WR741ND i przydziela on adresy po DHCP, jednak dla zastosowania reguł ograniczających prędkość łącza dla poszczególnych urządzeń zarezerwowałem adresy dla MACów. Wszystko działa dobrze oprócz jednego komputera, który z braku karty sieciowej WiFi łączy się przez AP też TP-LINKa, w trybie pracy client. Przed rezerwacją adresu IP dla tego urządzenia komputer pobierał prawidłowe IP, po rezerwacji jakieś dziwne IP, wgl nie z tej sieci. Czy może macie jakieś pomysły? Może zamiast rezerwować na MAC AP to wpisać MAC karty sieciowej komputera? A może jakieś ustawienia DHCP w AP ? Pozdrawiam, Michał

Co to za urządzenia które działa jako klient? Jeżeli to typowy AP-ek to może maskować adres mac komputera swoim mac-iem.

Jest to dokładnie TL-WA701ND. Powinienem więc rezerwować nie na MAC AP tylko na karty sieciowej komputera?

A jaki mac teraz rezerwujesz? AP-ka czy karty sieciowej komputera?

Dobrze, że zadałeś to pytanie bo do tej pory byłem pewien, że rezerwuje na MACa AP, a teraz sprawdziłem i okazało się, że rezerwowane było na adres komputera. MAC brałem wcześniej z zakładki aktywnych klientów DHCP z konfiguracji routera i przyjąłem a priori, że jest to adres AP.

Czyli wiesz gdzie masz szukać?

Spróbuje zarezerwować na MACa AP i zobaczę czy to pomoże
/edit
Nie pomogło, router jakby nie widział tego AP, w konfiguracji routera, w zakładce aktywnych połączeń DHCP widnieje tylko komputer za tymże AP. Czy może masz jakiś inny pomysł?

Daj obrazek z Address Reservation, Wireless Statistics, DHCP Clients List. Możesz też wrzucić obrazek ze statusu AP-ka.

Przestaw adres AP-ka do podsieci routera np. 192.168.0.254 i sprawdź jak będzie się zachowywał. Choć problemem może być to że router pod jednym mac-kiem (AP-ka) będzie miał dwa adresy IP których nie obsłuży.

Aktualnie jestem poza domem, ale jak tylko wrócę to dam znać czy zadziałało.