Problem z Print-serverem w TL-WR842ND + drukarka canon ip-3600

witam
router zainstalowany lecz jest problem z drukarką - system win 8 nie widzi routera i drukarki , win xp nie widzi routera i drukarki ale widzi ją w trybie awaryjnym, win 7 widzi drukarkę - ?
dodatkowo wydaje mi się że router blokuje prędkość netu z 10 ogranicza do max 4 :frowning:

Sterowniki od samej drukarki działają na Win 8 ?

oczywiście

Spróbuj uruchomić ten program jako administrator.
Co do prędkości to jesteś podłączony przez WiFi? Spróbuj na kablu.

program uruchamiam jako administrator i nic
na kablu i wifi podobnie :frowning: :-[

Co to za dostawca internetu i w jaki sposób dostarcza internet. Czy z pominięciem routera internet ma pełną prędkość?

pomińmy prędkość netu - cieszę się że jest ...
przejdźmy do drukarki bo bardziej potrzebna jest ... z 3 komputerów tylko jeden widzi router i drukarkę

przepraszam bardzo ale czy ten router to nie jest czasem jakieś badziewie ?

dziś od rana działa w kratkę jest internet za chwilę nie ma i tak w kółko :frowning: ( wcześniej miałem 10 letniego d-linka i wszystko chodziło jak złoto , zakupiłem tp-linka gdyż potrzebowałem serwera drukarki, inni zachwalali tp-linka bo stabilny i nie ma z nim problemów .... ja mam z nim same problemy ! ! ! a to nie ma internetu nie wspomnę już o nie działającym serwerze druku

Podczas instalacji drukarki na komputerze gdzie była podpięta do komputera czy routera ?

podczas instalacji była podpięta do routera jak jest w instrukcji

Firmware routera masz zaktualizowane do najnowszej wersji ? Czy po instalacji drukarki i aplikacji TP linkowej uruchamiałeś ponownie router i drukarkę ?

Firmware routera mam to co było
Firmware Version:
3.14.2 Build 130628 Rel.37450n
Hardware Version:
WR842ND v2 00000000
tak wielokrotnie resetowałem i router i kompa i drukarkę
edit . kolejny komp z xp zainstalowany usb printer i drukuje jak ta lala, pokazuje nawet poziomy tuszy :slight_smile: ale pozostałe kompy nadal nie widzą routera i drukarki :((

Czyli problem występuje z komputerami . Osobiście sam mam Win8 i nie zależnie jaki podepnę router z print serwerem wszystko pięknie działa . Zagłębił bym się typowo w windowsie czy coś nie blokuje aplikacji bądź czy też niema jakiegoś robaka itd.

komp z win 8 ma 3 miesiące , win xp jest jak wiadomo stary

Przeskanuj jakimś skanerem np. Malwarebytes . Jaki dodatek SP mają owe xp ?

w win 8 zapora blokuje router, po jej wyłączeniu drukuje - jak dodać drukarkę , router by zapora go nie blokowała ?

Panel sterowania Zapora Systemu Windows-Zezwalaj aplikacji na dostęp...Zaznaczasz zmień ustawienia i Zafajkowujesz aplikację TP linkową

zapora antywirusa AVG go blokuje :-X

Więc dodaj do wyjątków w zaporze .

dodałem usb serwer ale nadal go blokuje

Drukarkę również dodaj.