Problem z połączeniem z routerem TL-WR543G

Witam,
od jakiegoś czasu miałem słabe osiągi sieci wifi i postanowiłem zresetować router. Do gniazda #2 podlączony mam kabel ethernet idący od modemu natomiast do gniazda #3 kabel ethernet do laptopa, w chwili obecnej wifi nie jest wykrywane na żadnym urzadeniu w domu. Próbowałem dostać się do okna konfiguracji poprzez 192.168.0.1 oraz wszystkie kombinacje aczkolwiek nie dalo rady, próbowałem również przez adres bramki domyslnej znaleziony w ipconfig - 10.3.112.1 oraz adresu ip4 10.3.114.87 , niestety bezskutecznie (strona internetowa jest niedostępna). Byłbym wdzięczny za jakieś dalsze pomysł co zrobic :slight_smile: w załaczniku zrzut z ipconfig

Router ma wyłączony serwer DHCP i nie przypisuje on adresów IP ze swojej puli tylko IP dostajesz od operatora.
Spróbuj ręcznie ustawić kartę sieciową w komputerze na IP 192.168.0.2 maska 255.255.255.0 ( reszty nie trzeba, stracisz też połączenie z internetem) i spróbuj wejśc na stronę http://192.168.0.1/ jeśli nie zadziała to adres IP 192.168.1.1 i maska 255.255.255.0 Strona: http://192.168.1.1/
Jeśli dalej się nie da to zresetować router do ustawień fabrycznych i w konfiguracji wyłączyć DHCP. po restarcie komputera znów zacznie działać Internet, lub w konfiguracji wybrać Network - WAN na Dynamic IP i przełączyć kabel od modemu do portu WAN w routerze.

Stawiam że jednak router został zresetowany do ustawień fabrycznych i działa jako WISP a adresacja jest nadawany przez router brzegowy.
Podłącz samego TP-Linka do komputera i daj ipconfig /all

Podłączenie samego urządzenia pomogło dzieki wielkie. Mam jednak problem z samym internetem - otrzymuje wysokie pingi 200-400ms oraz niska predkosc pobierania okolo 14 mbs kiedy powinno ich byc okolo 70mbs, natomiast przy polaczeniu kablowym mam ikonke braku dostepu do internetu. Jakies sugestie?

Wysoki ping przez router czy już z samego łącza od ISP?

Co więcej, internet po kablu nie dziala (przy podlaczeniu kablowym router jakby skwierczy) a kiedy mam podlaczony kabel i wlaczone to polaczenie (brak dostepu) to polaczenie bezprzewodowe tez zaczyna szwankowac (trwa identyfikowanie). Dodam że łącze się z internetem laptopem.
PS Test wykonywalem przy połączeniu bezprzewodowym :wink:

Czyli wygląda na uszkodzenie zasilacz lub samego routera, Jeżeli masz gwarancję to zgłaszaj się do sprzedawcy,

Ok, dzięki za pomoc :wink: