Problem z połączeniem TL-WA850RE

Witam!
Kupiłem ostatnio przekażnik sygnału TL-WA850RE i skonfigurowałem wszystko elegancko, bez problemów. Tv, nowy laptop acera, wszystkie smart-fony działają. Jedynie problem z połączeniem ma stary laptop samsunga, z vista i starą karta sieciową bez tego modułu N jeszcze - nawet nie wiem dokładnie jak to się nazywa, jestem kompletnie zielony w kwestii zaawansowanego konfigurowania sieci itp. Laptop łączy się z siecią, ale w prawym dolnym rogu jest napisane połączenie tylko lokalne i trwa uwierzytelnianie. Nie mogę przez tego laptopa również wejść na tą stronę do konfiguracji tp-linka. Kiedy przełączam się na sygnał z routera normalnie wszystko jest w porządku. Czy da się coś z tym zrobić? Mogę liczyć na jakąś pomoc?

Podłącz ten laptop z vistą pod sieć repeatera i daj wynik z polecenia IPCONFIG/ALL.

Podłącz się do głównego routera gdzie działa internet, wykonaj IPCONFIG/ALL
Z tego onka odczytasz:
adres IP
Maska podsieci
brama domyślna
DNS:
I te dane najlepiej wpisać na stałe do karty sieciowej bezprzewodowej:

Dziękuję za pomoc. Poki co działa, ten laptop zawsze miał problemy z internetem. Może to przez słabą kartę sieciową? Wprowadzenie tych danych może pomoc na stałe?

powinno. Jeśli nastąpi zmiana w sieci (np inny router itp) to konfigurację trzeba będzie zrobić na nowo.