Problem z połączeniem dekodera N-ki i aplikacji z telefonu "NC+GO" w sieci

Witam
Mam zbudowany następujący układ router MR3420 /jako AP/ do którego podpiąłem modem 3G /całość na pietrze domu/.

Na parterze domu umieściłem Wr842_ND jako most bezprzewodowy / przekaźnik do którego podpiąłem dysk zewnętrzny 2 TB pod USB oraz dekoder N-ki pod LAN. Zainstalowałem na smartfonie aplikacje NC+ GO i przy próbie połączenia się aplikacji z dekoderem N-ki (po WIFI):

  • jeżeli jestem na górze czyli mam zasięg z routera MR3420 to połączenie następuje bez większego problemy natomiast,
  • gdy mam zasięg z WR842 wtedy telefon i dekoder nie widzą się w sieci.

Oczywiście każde z urządzeń działa prawidłowo w sieci. Internet, czyli połączenie z siecią na dekoderze i telefonie bez błędów - działa.

Załączyłem ustawienia poszczególnych routerów. Wydaje mi się, iż dekoder podpięty do WR842 -bramki/przekaźnika po LAN działa prawidłowo ale widoczny jest w sieci dopiero na głównym routerze czyli MR3420. Jeżeli telefon ma zasięg do tego routera to działa.
Ma ktoś może jakąś podpowiedź co do tego układu aby poprawić działanie.

Masz możliwość sprawdzenia jaką adresację dostajesz w połączeniu z głównym routerem a potem z przekaźnikiem?

Sprawdziłem na smartfonie i tak na WR842 po połączeniu po WIFI czyli przekaźniku mam
IP - nieznane - rozpoznałem że to ten smartfon po wyświetlonym adresie MAC - ale internet działa.
na routerze głównym po połączeniu mam adres IP 192.168.0.231
Na dekoderze - odczytane na TV - mam przydzielone :
brama sieciowa i DNS1 192.168.000.100
IP urządzenia 192.168.000.151
W przekaźniku w zakładce połączone urządzenia nie widzę dekodera ? Na głównym jest widoczny w aktywnych połączeniach i ma właśnie adres jak wyżej podałem.
Na głównym routerze mam "włącz serwer DHCP na LAN" 192.168.0.150 do 192.168.0.250
Tak dla jasności sprawdziłem też adresacje po WIFI dla laptopa i ma przydzielony numer IP 192.168.0.206 który jest widoczny na głównym routerze i przekaźniku.
Chyba o taka adresację chodziło?

[quote="michal025, post:3, topic:6868"]Sprawdziłem na smartfonie i tak na WR842 po połączeniu po WIFI czyli przekaźniku mam
IP - nieznane - rozpoznałem że to ten smartfon po wyświetlonym adresie MAC - ale internet działa.
na routerze głównym po połączeniu mam adres IP 192.168.0.231[/quote]
Dlaczego IP jest nieznane skoro masz dostęp do internetu?

tak to wygląda

Mi chodzi o adres IP na telefonie czy innym hoście bezprzewodowym.

na telefonie w ustawieniach widnieje Adres IP 192.168.0.231 czyli tak jak widzi to główny router. Laptop też jest podłączony przez WIFI.

Witam
Zrobiłem testy na kilku urządzeniach łączących się z przekaźnikiem (WR_842), pomyślałem że może z telefonem jest coś nie tak, że przekaźnik nie pokazuje jego IP w zakładce połączenia.
Sprawdziłem kilka urządzeń z różnymi systemami i tak:
Urządzenia połączone po WIFI: * laptop dell /system WINXP - IP wyświetlane
* telefon s-line / android 4.2.1 - IP nieznane
* tablet / android - IP nieznane
* telefon / symbian - IP nieznane
Urządzenie podpięte kablem _LAN: dekoder NC+ - nie widnieje na liście ? - oczywiście internet jest
Na głównym routerze wszystkie IP powyższych urządzeń wyświetlane.
Test zrobiłem w celu wyeliminowania źle ustawionego np. telefonu. Co najlepsze - wszystkie urządzenia działają dobrze i mają podłączenie do internetu. Oczywiście w takim przypadku nie zawracał bym głowy ale problem polega na tym, iż w takim połączeniu dekoder i telefon /tablet/ nie widzą się w sieci. Zauważyłem, iż dekoder połączony po LAN do przekaźnika w ogóle się nie pokazuje na liście połączeń tylko widnieje w połączeniach na głównym routerze. Może to jest główny problem a nie to że nie pokazuje IP telefonu??
Przerobiłem różne ustawienia ale dalszych pomysłów brak.

Narysuj co i jak jest podłączone ( wifi i kabel).
Czy wifi jest potrzebne na przekaźniku czy wystarczy jak będzie samo wifi z MR3420?

Witam
Cała siec w domu:

WIFI jest potrzebne na parterze domu ponieważ zasięg z głównego routera nie obejmowałem całego domu. Na dole był słaby sygnał pomimo zmiany anten na silniejsze. Natomiast router z modemem musi stać na strychu z powodu dosyć słabego zasięgu sieci GSM w moim rejonie.
Przekaźnik na dole jest z powodu oczywiście dekodera NC+ który musi być podpięty po kablu.

Może spróbuj ustawić WR842ND jako router ( brama sieciowa - połączenie: DHCP bezprzewodowo) tylko wtedy urządzenia podłączone pod mr3420 nie będą widziały urządzeń podłączonych do wr842.
Najlepsza opcja to by była gdyby oba urządzenia były połączone kablem.

Niestety opcja połączenia kablem odpada, musiałbym pruć ściany i stropy :frowning:
Rozumiem że WR 842 ustawiony jako przekaźnik mam ustawić jako drugi router i wskazać tą samą sieć? Wtedy będę miał internet ?
Czy zamienić miejscami routery?

zostaw tak jak jest tylko z funkcji most bezprzewodowy zamien na brama sieciowa. Oczywiście musisz zmienic też adres IP urządzenia na np 192.168.5.1

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to urządzenia podłączone do WR842 nie będą widoczne na MR3420 i odwrotnie. To rozwiązanie odpada bo nie będę mógł korzystać z zasobów dekodera będąc na piętrze domu :frowning: Właśnie walczę z tym aby uzyskać dostęp na górze i dole domu. Walczyłem na różne sposoby i widzę, że sytuacja jest patowa. Dekoder podpięty pod LAN widoczny jest na routerze a nie w przekaźniku (chociaż urządzenia po WIFI widzi) i tu jest klops.