Problem z połączeniem bramy domyślnej

Witam.
Od wczoraj jestem posiadaczem routera TP-Link TD-W8961ND. Moim problemem jest to, że nie mogę połączyć się z routerem za pomocą standardowego adresu http://192.168.1.1 gdy działa mi internet (Przekroczono limit czasu połączenia). Natomiast gdy skonfiguruję TCP/IPv4 wg. adresu IP routera to mogę się zalogować do ustawień routera, ale nie działa internet. Próbowałem wielu kombinacji, resetów obu routerów i nic nie pomogło. Internet mam z UPC, a ich modemorouter który posiadam to Technicolor 7200. Czy ktoś może wie jak trzeba skonfigurować routery i czy w ogóle da się zrobić żebym miał dostęp do ustawień routera tp-link jednocześnie korzystając z internetu. Pozdrawiam

Jako tymczasowe rozwiązanie może posłużyć wyłączenie funkcji UPnP w routerze.

Niestety nic to nie daje, gdy mam ustawione aby IPv4 pobierało automatycznie to mogę się zalogować na router, ale internetu nie mam i muszę na sztywno wpisywać IP z Technicolora abym miał. Dodam też że wifi z tp-linka też nie działa. Czy wgranie starszego firmware by coś pomogło?

Wejdź w ustawienia TP-Linka i w Interface Setup - Lan zmień IP na 192.168.0.254 oraz DHCP daj na Disable. Zapisz ustawienia.

Właśnie zanim napisałeś posta wyłączyłem dhcp i zmieniłem ip na 192.168.0.11 i działa, mogę się logować na router, wifi też działa i wszystko jest ok. Dzięki za pomoc :slight_smile:

Proszę zamknij watek jeżeli temat wyczerpany. W razie problemów zapraszam ponownie do nas na forum.