Problem z połączeniem bezprzewodowym pomiędzy WR740N oraz WN725N

Sieć bezprzewodowa pomiędzy wymienionymi w temacie urządzeniami, gdzie WN725N jest podpięte do PC po prostu laguje. Dokładnie co 1 minutę jest przycinka na 1-2 sec i skacze ping. Jeśli podłącze PC kablem do WR740N wszystko lata elegancko. Działanie sprawdzałem programem NetTools. Dodam, że połączenie bezprzewodowe pomiędzy WR740N, a laptopem działa bez zarzutu. Gdzie jest problem?

Daj obrazek z zakładki Wireless Settings routera, zainstaluj inSSSIDer-a i daj obrazek z zakładki NETWORKS.

Zmieniałeś opcję N na G w WN725N? Ustawione masz na 20MHz a inSSIDer pokazuje 40MHz?

Sprawdzałeś czy na 11bg (bez n) jest stabilniej? No i wykres z inSSIDer-a jest chyba na 40MHz a ty masz w routerze 20MHz?

chyba właśnie grzebałem wcześniej we właściwościach WN725N, ale ponownie zmieniłem teraz na 20_40MHz i w konfiguracji WR740N przestawiłem na 40MHz

Przestawić na 11g only, czy na 11bg mixed?

W tej chwili wygląda to tak:

I niestety nadal tnie tak jak cięło, dokładnie co 1 min zacinka >:(

Zmień na 20MHz i kanał od 1do 3 testuj czy nie zamula.

Problemem nie będzie tu router tylko windows który co chwilę skanuje otoczenie w celu znalezienia innej "bardziej preferowanej" sieci bezprzewodowej.

Rozwiązaniem jest prosty programik opisany:
http://wydajnykomputer.pl/lag-w-windows-vista-7-i-xp-przyspieszanie-bezprzewodowego-internetu-wifi

Tak na marginesie spytam jaką wersję tego WR-a masz V1,V2,V3,V4? Pokaż jeszcze zakładkę Status.

Identyczne skoki masz kiedy pingujesz router (bramę internetową).

Dzięki wszystkim za pomoc, a szczególne podziękowania dla Heinz'a. Problem rozwiązany. Pomógł WLAN Optimizer.

Jak masz czas i chęci to możesz dograć sobie polski firmware. Jest u nas na forum.