Problem z pingiem w WR841N

Witam.
Od wczoraj mam ruter TL-WR841N skonfigurowałem go i wszystko działa poprawnie(strony,pobieranie,wysyłanie) do czasu aż włączę jakąś grę MP. Ping jest niski ale co 10 s (równe,stałe) zacina się na jakieś 2 s po czym wraca do normy i tak cały czas.
Korzystam z laptopa MSI GS60 na win8.1. Oprócz tego do sieci podłączone są jeszcze 2 lapki. Mam bardzo dobre łącze prosta z światłowodu(jak by ktoś pytał)
Proszę o pomoc bo nie jestem obeznany w tych tematach a problem jest dosyć uciążliwy. :-\

Bezpośrednio ze światłowodu to raczej nie bo WR841N nie ma takiego interfejsu (złącza) masz pewnie jakiś modem od dostawcy. Co to za dostawca o jakiej szybkości łącza mówimy i czy sprawdzałeś stabilność bez TP-Linka.

No tak,przesadziłem trochę. Światłowód leci przez moją kamienicę a do domu mam normalny kabel z wtyczką ethernet-ową podciągnięty. Łącze około 25 Mb/s D 3-4Mb/s U i ping 40-50, działa stabilnie bez TP-Linka.

Sprawdź czy nie ma dostępnej aktualizacji dla twojego routera na stronie producenta. Zrób też test stabilności przez TP-linka:

Zrób obrazki kiedy będzie się coś dziać z pingiem.

Nowych aktualizacji nie znalazłam. Mam wersie 9.0 zgodną z win8. Jak jest napisane na opakowaniu. A testy wyszły tak :

,

Jak widać co 10 pomiarów jest skok. To chyba w tym jest problem.
nie wiem czy wyświetla zięcia, mi nie ;/

Spróbuj podłączyć komputer kablem do routera oraz później z pominięciem routera aby sprawdzić czy problem jest na wifi lub z routerem.

Masz problem już z połączeniem do samego routera. Sprawdź co się dzieje na połączeniu kablowym z routerem. Zrób pomiary inSSIDer-em i wrzuć wyniki na forum.

Podłączyłem laptopa kablem do rutera i to mi wyszło:

A inSSIDer to pokazuje:

Mam nadzieję że to to Ci chodziło.

Spróbuj tego: [url=http://wydajnykomputer.pl/lag-w-windows-vista-7-i-xp-przyspieszanie-bezprzewodowego-internetu-wifi

No i jeszcze sama konfiguracja routera bez automatów:

Działa, po zaznaczeniu opcji Disable autoconfig w programie WLAN Optimizer ping się wyrównał:

Chyba problem rozwiązany

Po testuj na dystansie czasowym i daj jeszcze znać czy wszystko ok. Polecamy się na przyszłość,

Ogromne dzięki za pomoc. :slight_smile: Jeszcze jedno, wiesz może czemu tak się działo, czemu musiałem odłączyć ten "autoconfig"?

W systemie windows jest coś takiego że on szuka urządzeń oraz innych sieci WiFi. Przez to karta wifi zostaje "blokowana".