Problem z pingiem td-w8951nd

Witam
Mam nietypowy problem otóż po ostatnich burzach spalił się mój poprzedni router który zastąpiłem wyżej wymienionym. Wygląda to tak

20,20,2000 i tak w kółko. Obok stoi laptop na którym wszystko jest idealnie, przekładałem również kartę sieciową (TL-WN321G) do laptopa i na nim problem nie występuje. Jestem laikiem w tej dziedzinie router jest ustawiony na auto zaktualizowałem tylko firmware ale nic się nie zmieniło. Na poprzednim routerze wszystko było w porządku przeszło 3 lata nawet większego laga nie miałem.
Prosiłbym o szybką odpowiedź gdyż sam internet potrzebny mi jest do pracy :confused: .
pozdrawiam

Aktualizacja sterowników do karty sieciowej to jedno a drugie to zmniejsz prędkość radia do 802.11b+g na routerze. Niech nie idzie tak szeroko bo niektóry karty nie radzą sobie z tym.

jedno i drugie gotowe i bez zmian ale zauważyłem ciekawa rzecz przy obciążeniu sieci (gra, streaming wideo) te wyskoki pingu miały inną częstotliwość generalnie rzadszą np raz na 10sec zamiast co 2 sec

Po zmianach konfiguracji zrobiłeś reboot routera? Jak wygląda ping do bramy (ping 192.168.1.1) w tym czasie? Też jest poszarpany?

tak robiłem i z routerem też poszarpane

najbardziej dziwi mnie to że na laptopie jest wszystko ok na tej samej karcie sieciowej może problem portów usb po burzy ? próbowałem wszystkie i na każdym to samo

Uruchom system w trybie awaryjnym z obsługą sieci i sprawdź ten sam ping do bramy. Problem masz gdzieś w systemie lub hardware komputera.

w trybie awaryjnym

po restarcie z tego trybu

eeee ? komputer mnie nielubi ? czy co

Jakaś aplikacja otwierana z systemem ma negatywny wpływ na stabilność połączenia sieciowego może rozsyła jakieś broadcast-y trudno coś powiedzieć. Przeskanuj system pod kątem malware. Jeżeli nie pomoże to Wireshark i studiowanie pakietów w normalnym trybie i awaryjnym.

Teraz jest wszystko ok włączyłem te same programy co przedtem były. Cuda i dziwy się dzieją na tym świecie :stuck_out_tongue: Antywirus jest ciągle włączony więc nie sądzę żeby to był problem robaków. W razie występowania takich problemów jak można dojść do jego źródła ?
ok problem znaleziony po włączeniu inssidera zaczyna wariować co jest conajmniej dziwne

To może być jakaś usługa systemowa która powoduje takie działanie. Sam widzisz że w trybie awaryjnym było ok. Sam antywirus też może robić problemy. Zainstaluj Malwarebytes i przeskanuj system.

problem znaleziony jak wyżej w edycji zaznaczyłem inssider. Czy w takim razie lepiej będzie dla mojego zasięgu (trochę osłabł mimo krótkiej odległości) b+g+n czy b+g ?

To już jak chcesz jeżeli jest stabilnie może zostać b+g+n. Ustaw tylko konkretny kanał bez AUTO.

problem występuje dalej ale w innej postaci w stanie spoczynku jak teraz (poczta skype przeglądarka) ping utrzymuję się na stałym poziomie +/- 40 ms natomiast po włączeniu gry już wygląda to tak

zasięg 4/5 kresek b+g 1 kanał
jakieś propozycję ?

Sama gra obciąża łącze. Jak wygląda ping do bramy?

problem wygląda podobnie na laptopie 5/5 zasięgu (cały czas obok stacjonarnego ok. 3 metrów częściowo poza ścianą) lecz trochę łagodniej
po wyłączeniu gry na stacjonarnym problem znika na obu komputerach (na laptopie gra cały czas włączona)
jakąkolwiek onlinową grę włączę internet zaczyna świrować dochodzi nawet do rozłączenia internetu i pogorszenia się zasięgu

Gry jak wiadomo obciążają łącze. Normalne użytkowanie internetu jak odbiór poczty, przeglądanie stron nie powinno wpływać na jakość transmisji. Do jakiego trybu pracy potrzebujesz internet?

to że obciążają to wiadome ale gdy je włączam ping momentalnie wariuje i granie jest niemożliwe potrzebuje jak najbardziej stabilnego łącza jak pisałem na poprzednim routerze przez 3 lata nie miałem żadnego problemu tego typu...

przełożyłem router bliżej komputera najwidoczniej karta sieciowa laptopa ma lepszą wydajność od zewnętrznej tp linka puki co problem zniknął pozostaje zakup repeatera chyba że jest możliwość wykorzystania routera pirelli a4000g który dostałem od netii do tego celu ?

Router routerowi nie równy. Rozbieżności w oprogramowaniu, w budowie chipsetów, zasilaniu. Wiadomym jest że routery skonstruowane w oparciu o chip Broadcom są bardziej stabilniejsze niż na chipie Ralinka na którym jest zbudowany ten model.

generalnie zauważyłem że problem zaczyna się pojawiać gdy zasięg spadnie poniżej maximum router był dosłownie 2 metry bez żadnej przeszkody tylko meble i czasami potrafiło zgubić chyba pozostaje mi tylko kupić lepszy niż ten

Powracam z nowymi informacjami i nowym sprzętem zdecydowałem się na wymianę karty sieciowej w komputerze na coś mocniejszego (wn851nd) problem wygląda tak wszystko chodzi idealnie mam ciągle 4/5 zasięgu w inssiderze żadnych innych sieci link quality jest 100 na routerze w statusie Transmit Statistics Tx Frames Count 585,370 Tx Errors Count 20 Tx Drops Count 20 Receive Statistics Rx Frames Count 339,068 Rx Errors Count 8,463 Rx Drops Count 8,463. Schody zaczynają się w momencie włączenia dowolnej gry online zasięg się gubi czasami rozłącza internet a gdy grę wyłączę wraca do stanu poprzedniego i jest idealnie nie da się w nic zagrać ręce opadają do routera jest jak poprzednio 2 metry i w zasadzie tylko drzwi i kawałek ściany a w statusie Transmit Statistics błędy rosną z tych 20 do 100-200 więc chyba mam pewność że to problem routera ale co teraz zrobić ? Wróciłem do ustawień fabrycznych b+g+n auto kanał popróbuje coś jeszcze ale już nie mam pomysłu co może być przyczyną.
Kolejna ciekawostka router sam zmienił ustawienia ! konfigurowałem go po restarcie dosłownie godzinę temu a wszystko jest zmienione ! mimo tego internet działa ale są kompletnie inne ustawienia