Problem z neostradą tp-link td-w8970 neostrada d

Witam
Zwracam się do wszystkich z prośbą o pomoc w konfiguracji routera td-w8970, nadmienię że postępowałem identycznie jak w instrukcji na państwa forum:


niestety z miernymi skutkami. Obecnie mam router tp-link td-w8950n z którym internet (Neostrada działa poprawnie) jestem jednak z niego nie zadowolony bo ma słaby zasięg, postanowiłem zakupić używany router model jak w temacie.
Ale do rzeczy najprawdopodobniej jest jakiś problem z ustawieniami ppp.

Po konfiguracji routera nie pobiera on dns poniżej zdjęcia z konfiguracji:
załączona dioda od linii, brak diody od internetu

Natomiast po wprowadzeniu loginu rejestracja@Neostrada.pl oraz hasła rejestracja
wydaje mi się że wszystko jest ok ( oczywiście nadal brak internetu)
załączona dioda od linii załączona dioda od internetu



Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi co muszę jeszcze zmienić aby router ruszył.
Pozdrawiam
Darek

Nie jestem specem od ADSL (ostatnio używałem 10 lat temu) ale masz dwie konfiguracje aktywne - to co konfigurujesz (pppoe) oraz drugą typu bridge (br_8_35_1), która też się zapięła (dziwne, nie powinno jej się udać bo ma złe VPI) i to może przeszkadzać. Poszukaj ustawień tego czegoś i wyłącz albo usuń, jak nie używasz trybu bridge (jak ten router używasz jako WiFi i wiele urządzeń podłączasz do niego, to nie używasz trybu bridge).

Witam
Usunąłem konfiguracje br. Nic sie nie zmienilo. Nadal nie ma dns na ppp. Czy masz inny pomysl, lub czy ktos ma inne pomysly.
Pozdrawiam

Witam,
Wygląda to na błąd hasła. Zadzwoń do orange aby zresetowali Ci hasło. Przeważnie to pomaga.

Witam
Ale czy jest mozliwe aby, na jednym routere haslo dzialalo, a na drugim nie?
Bo mam stary router tp-link td-w8950n zakupiony wraz z neostrada i jak go podlacze internet dziala bez problemu.

Masz 100% pewności że wpisujesz poprawne hasło?
Ja jednak spróbował bym nowego hasła.

Witam
Ponownie wpisałem login i hasło, jestem w 100% pewien że jest ono poprawne, hasło i login mam zapisane w pliku, sprawdziłem je ponownie z umowa od Neostrady.
Wpisałem je tym razem ręcznie zazwyczaj je kopiowałem z pliku.
Dzwoniłem również na infolinie i aby zrestartować login i hasło muszę mieć techników, najpierw oni muszą sprawdzić linie.
czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
Pozdrawiam

Tutaj wystarczy że podasz im że zapomniałeś hasła. Muszą Ci wysłać nowe

Witam
Otrzymałem nowy login i hasło do Neostrady i router działa. Internet pojawił się przy pierwszym połączeniu.
Dziękuje bardzo za pomoc, zastanawia minie tylko czemu stary login i hasło działało na jednym routerze a na drugim już nie.
Pozdrawiam

Sam nie mam pojęcia, ale nie byłeś pierwszy z takim problemem.
Pozdrawiam

Może jednak sprawdzają jakiś identyfikator urządzenia (odpowiednik MAC-adresu) i wiążą go po pierwszym udanym logowaniu z tym urządzeniem?

Witam
Mam jeszcze jedno pytanie nie dotyczące konfiguracji, bardziej parametrów technicznych.
Chciałbym mieć router w specjalnej skrzynce w ścianie ( mam tam zejście wszystkich przewodów sieciowych ty itp) natomiast anteny od routera wyciągnąłbym na strych.
To znaczy kupił bym anteny z przewodami i podstawkami ( ok 2metry przewodu).
Czy te przewody można puścić w jednym peszlu, czy anteny muszą być w identycznej odległości jak w routerze, oraz czy można tak zrobić instalacje?
Pozdrawiam
Darek

Anteny mogą być w dowolnych odległościach - tylko z każdym metrem tracisz część sygnału. Same kable to zwykły przewód koncentryczny, więc może być we wspólnym peszlu, tylko pomyśl o ew przeciąganiu nowych kabli w razie awarii (szerokość/miejsce na przeciąganie z wtyczkami lub bez).
Warto czasem anteny wifi właśnie rozstawić - jedną na piętrze/parterze, a drugą na strychu.