Problem z Media Server na TD-W8970 v1

Witajcie,
Jestem całkiem zadowolony z tego sprzętu. Jednak sen z powiek spędza mi problem z funkcją media serwera w tym modelu.
Po podłączeniu dysku zewnętrznego oraz konfiguracji media serwer jest widoczny w sieci i listuje katalogi. Niestety widzi tylko małą część plików z moich zasobów. Mniej więcej 800 z 14000. Pliki są różne: mp3 i FLAC. Wszystkie, które są widoczne, są odtwarzane bez problemu.
Te same efekty są zarówno przez PS3 jaki i PC z Windowsem 7 64bit oraz Lubuntu 32bit. Próbowałem na Windows Media Player, Windows Media Player Classic HC, VLC Player, Foobar 2000, Monkey Media Player. Wszędzie to samo.
Ma ktoś jakiś pomysł ?
Pozdrawiam.

Oprogramowanie (firmware) masz najnowszy dostępny na stronie producenta?

Tak. 0.6.0 2.12 v000c.0 Build 140613 Rel.31066n tak wyświetla się w routerze. Taki był już załadowany od nowości.

Mi nic nie przychodzi do głowy, możesz zgłosić problem w pomocy techniczne TP-Linka -
http://www.tp-link.com.pl/contact.html

Zgłosiłem.
Konsultant z pomocy technicznej sugerował niezgodność certyfikacyjną, ale jak doczytałem na forum.tp-link.com oraz chyba gdzieś tutaj to TP-Link gwarantuje pełną zgodność z Media Playerem a tu sytuacja taka sama jak przy innym sofcie i hardware. Musiałem też wyprostować wiedzę Pana odnośnie produktu, gdyż twierdził, że nie obsługuje plików FLAC, podczas gdy obsługuje.
Znalazłem na forum.tplink.com sugestie, że istnieje jakiś bug w sofcie limitujący liczbę plików. Posty były z 2013 roku i dotyczyły chyba poprzedniej wersji sprzętu. Nie mniej takie wątki się przewijają.
Czy któryś z kolegów z alternatywnym softem mógłby potwierdzić, że u niego media server wyświetla wszystkie pliki ?

W luci nie widziałem serwera mutimedialnego DLNA, problemem jest wielkość samej aplikacji. W gargoyle musisz zainstalować exroot-a aby myśleć o serwerze DLNA.