Problem z logowaniem się na stronę konfiguracyjną routera TP-LINK

Witajcie, mam problem z zalogowaniem się do routera TP-LINK (internet, Wi-Fi wszystko działa). W cmd wpisuje ipconfig/all i próbuje zalogować się adresem IP z bramy domyślnej, ale okno do logowania się nie ukazuje (tj. Nie udało się nawiązać połączenia). Nawet jak odłączę kabel od internetu (internet radiowy) i router jest połączony jedynie z PC to również kończy się to błędem powyżej. Coś robię źle?

a jest ping z pc do routera?
Spróbuj połączyć się po kablu.

No tak właśnie próbowałem, sam kabel od routera połączony z PC.

a spróbuj wykonać:
telnet IP_ROUTERA 80
lub
telnet IP_ROUTERA 443
Nie wiem czy ta strona jest na http czy https.

Próbowałeś resetować router do ustawień fabrycznych?

Jeszcze nie.

Zrobiłem wszystko tak jak w tym poradniku i dalej nic.. pozostaje od nowa skonfigurować router?

Zawsze możesz spróbować. Nic się nie stanie.

Miałem podobny problem kiedy zacząłem kombinować z Gargoyle. Nie mogłem wywołać strony logowania do routera wpisując adres 192.168.0.1.
Rozwiązanie było banalne, ale dopiero jak na nie wpadłem - wystarczyło wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.

Cześć,

Mam dokładnie ten sam problem, ale wiem co zrobiłem. Ustawiłem TL-WDR4300 jako punk dostępowy AP zgodnie z instrukcją w wątku:

Teraz nie mogę się na niego wbić. Ręcznie ustawiłem mu adres 192.168.1.101 ale próby połączenia się na ten adres nic nie dają. Nie działa też tplinklogin.net
Net po wifi i po kablu śmiga (neostrada z funboxa), tyle że mój TL-WDR4300 jest przezroczysty. Ipconfig pokazuje że moja brama, dns, dhcp to 192.168.1.1 czyli funbox i to jest ok..ale gdzie się chowa tplink?

Wiem, że jak go zresetuję, to zadziała logowanie - ale jak to zrobić bez resetu? żeby np skonfigurować sieć dla gości?

Pozdr.
Darek

Skanowałeś sieć? Możliwe że ma taki sam adres IP jak jakiś host w sieci. Jak masz ustawione DHCP na Funbox-ie? Jeżeli nic nie znajdziesz to reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja.

Jeżeli wyłączyłeś serwer dhcp to nie zalogujesz sie. Poprzez reset włączasz go.

Ok, rozumiem. Czyli jeżeli chciałbym zmienić ustawienia wi-fi, to muszę restart, skonfigurować od zera i potem znów wyłączyć DHCP. Innego sposobu nie ma?
Dzięki za pomoc.

Skoro ustawiłeś: [quote="Dark, post:9, topic:8486"]Ręcznie ustawiłem mu adres 192.168.1.101[/quote]
To podłącz się do niego kablem. Wpisz adres IP dla karty sieciowej na 192.168.1.10, maska 255.255.255.0 i spróbuj http://192.168.1.101/

Tylko później adres wykasuj z karty.

Jestem cały czas podłączony po kablu, to nie działa.
Po wifi w tether też go nie widać. Skanowanie sieci też go nie pokazuje.
Jak się odważę, to postawię na nim Gargoyle PL by Obsy i może wtedy będzie prościej zrobić z niego punkt dostępowy (ale to już temat na inny temat :)).

Spróbuj uruchomić go w trybie failsafe: http://eko.one.pl/?p=openwrt-failsafe
Potem wpisz:

mount_root
cat /etc/config/network

Wynik wklej na forum. Będzie widać coś tam poustawiał że nie można wejść.

Heinz - nie mam wgranego OpenWrt, mam oryginalny soft tp-linka ostatni aktualny, to raz - więc ta instrukcja to chyba nie dla mnie.
Dwa - wiem jak przywrócić domyślne ustawienia i wiem że po przywróceniu zadziała (bo już przerabiałem to 3 razy..)
Trzy - co poustawiałem to pisze w moim pierwszym poście ...
Cztery - to już się boję dalej pytać ...

Zresetuj go jeszcze raz, skoro nie możesz się do niego dostać i spróbuj ponownej konfiguracji. Rób screeny wszystkich ustawień i wtedy powiemy Ci co jest nie tak.
Normalnie to powinien on działać.

Jak pisałem wcześniej, po ustawieniu jako AP masz wyłączony serwer DHCP to nie zalogujesz się. Wiadomym jest że po resecie przywracane są ustawienia fabryczne.

Miałem ten sam problem.
Wyłączyłem DHCP na routerze i to było później powodem że nie mogłem połączyć się z routerem nawet po kablu.
Byłem bliski przywrócenia ustawień fabrycznych.
Okazało się że wystarczy ustawić sobie w komputerze z którego chcę się połączyć po kablu z routerem sztywny adres IP który jest z tej samej puli co IP routera.
Oczywiście muszę znać IP routera (albo chociaż się domyślać czy jest typu 192.168.1.1 czy np 192.168.0.1).
Jeżeli znam lub domyślam się że to np ten pierwszy przypadek to na sztywno ustawiam w komputerze nr IP taki sam tylko z inną końcówka.
Będzie to np. 192.168.1.14 (ważne żeby nie trafić akurat w IP innego podłączonego do routera urządzenia).
Żeby ustawić na sztywno ten adres IP to np w Windows 11 klikam prawym przyciskiem myszy na ikonkę połączenia sieciowego, wybieram ustawienia sieci, Ethernet ( bo chce się łączyć po kablu) , w pozycji Przypisanie adresu IP, adres ipv4 wybieram Edytuj i tam wpisuje ww adres.
Następnie zapis.
Potem łącze się po kablu z routerem.
Jeżeli znam jego dokładny adres ( np w ww przypadku 192.168.1.1) to w przeglądarce go wpisuje i .... Pojawia się wyczekiwane pole logowania.
Jeżeli nie znam to muszę jeszcze sprawdzić ipconfigiem ten adres (wywołuje wiersz poleceń cmd, wpisuje ipconfig i sprawdzam jaki jest adres bramy).
No i co.... można wszystko dokładnie opisać...a nie tylko rzucać zdawkowe hasła...?