Problem z konfiguracją

No to wychodzi że na PVC1 powinno działać. Skonfiguruj jeszcze raz.

Nie wiem jak ale tym razem zadziało dzięki za pomoc :slight_smile:

Mam jeszcze taki problem coraz częściej tracę połączenie z internetem. Podczas uruchamiania komputera wyskoczyła mi jakaś informacja o problemie z numerem IP ale z rozpędu nie przeczytałem tylko dałem ok także nie wiem czego dokładnie dotyczył.

Sprawdź czy wszystkie urządzenia w sieci (łączące się z twoim routerem) mają adresację przydzielaną automatycznie z DHCP routera czy może któreś ma adres IP wpisany na stałe "z palca".

Jak mogę to sprawdzić ?

Organoleptycznie (wzrokowo) sprawdzając konfigurację kart sieciowych czy mają włączone automatyczne pobieranie adres IP.

Aktualnie tylko jedno urządzenie jest połączone z routerem i pobiera IP automatycznie.

Warto by zobaczyć ten błąd który ci wyskakuje bez tego ani rusz.

Ok jak się pojawi to napiszę jak brzmiała ta informacja.

Nic nie pojawiło się drugi raz a problem zdaje się narastać coraz częściej tracę połączenie i nie zawsze wyłączenie i włączenie routera pomaga. Może jakieś pomysły co z tym zrobić?

Bez opisania co to za problemy trudno coś więcej powiedzieć, Bierz do uwagę że nie siedzę przed twoim komputerem :frowning:

Po wielu dniach błąd pojawił się z powrotem :slight_smile:
Nie wiem czemu nie mogę wrzucić zrzutu ekranu.
Więc
System Windows wykrył konflikt adresów IP. Inny komputer w tej sieci ma taki sam adres IP jak ten komputer.

Sprawdź, czy wszystkie komputery w Twojej sieci mają dynamicznie przydzielany adres IP (czy żaden nie ma IP wpisanego ręcznie w konfiguracji karty sieciowej). Ja miałem ten sam problem, niestety, u mnie konfiguracja była poprawna. Winna okazała się któraś aktualizacja Windowsa (nie wiem która - po formacie przeszło. Skąd wiem, że aktualizacja? Bo na początku problemu nie było, po iluś miesiącach się pojawił, a po formacie zniknął, a Windows po formacie nie instaluje wszystkich aktualizacji, tylko te najnowsze, żeby ominąć niepotrzebne lub wadliwe któreś starsze). Możesz spróbować zaktualizować sterownik karty sieciowej.
Jeśli konfiguracja ani aktualizacja sterów nie pomogą - ustaw IP na sztywno każdemu komputerowi i smartfonowi/tabletowi w Twojej sieci. Ostatecznie nie masz dziesiątek sprzętów i nie będzie to tak dużo roboty.
Ostatecznie format, ale to ostatnia deska ratunku.