Problem z konfiguracją? WR740N

Witam.
Mam następujący problem. Podłączyłem swój router (WR740N) - internet z vectry. Wszystko działa fajnie, ale codziennie musze router restartować.
Gdy nie korzystam z komputera (np w nocy) to ponownym uruchomieniu sygnał z routera jest, ale nie moze połączyc mnie z internetem, tak samo na innych urządzeniach (telefon i drugi laptop). Dopiero restart pomaga.
Nie wiem co możę byc przyczyną, może konfiguracja. A tam sklonowałem MAC adres, ustawiłem zabezpieczenie na to z końcówką PSK, no i tyle.
Da sie coś na to poradzić?

Zapoznaj się z tym poradnikiem

Sklonowałeś mac-adres czego?

no komputera na którym ustawili mi internet na router...

Próbowałeś konfigurować według poradnika który wrzucił kolega Wojtek? Odznacz zarządzanie energią dla karty sieciowej.

Jak możesz to podaj jakieś screeny z ustawień routera. Wyłączenie zarządzania energią dla karty sieciowej w tej chwili jest bez celowe skoro sytuacja pojawia się na innych urządzeniach. Problem tkwi w ustawieniach routera.

podsyłam ustawienia. Mam nadzieje ze własciwe

Zmieniłeś w końcu konfigurację z automatycznej, zgodnie z poradnikiem?

Zmieniłem "Channel" z automatycznego na określony. Dalej to samo.

A z jakiego telefonu lub tabletu korzystasz z wifi? Jeśli jest to Sony lub Sony Ericson to raczej tu leży problem.

W jakim znaczeniu może być problem ? Rozwiń troszkę swoja wypowiedz .

Pokaż jeszcze zakładkę z DHCP settings .

Po prostu jest jakiś konflikt w urządzeniach tp link i sony. Zeby tego uniknąć trzeba ustawić wifi w routerze na tylko g i powinno pomóc. Mnie i nie tylko pomogło.

dorzucam DHCP,

korzystam z samsunga, ale tez z sony-ericssona.
co odnośnie tych telefonów zmienić dokładnie?

Dopisz jeszcze DNS-y do DHCP np. 8.8.8.8 i 8.8.4.4 SAVE i zrób reboot routera.

w menu routera wybierz wireless, póżniej wireless settings i w polu mode wybierz 11g only. Spróbować możesz to nic nie kosztuje. Ja szukałem rozwiązania prawie miesiąc a objawy miałem takie same jak ty. Tylko sony ma z tym problemy i co najlepsze tego problemu nie ma w starych ( tych prostokątnych) routerach