Problem z konfiguracją TP-Link WR702N / CP HD7000 / NetiaSpot

Drodzy forumowicze,
proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Posiadam następujący zestaw:
TP-Link WR702N
CP HD7000
Netia spot

Przy próbie połączenia dekodera z routerem otrzymuję komunikat o braku możliwości nawiązania połączenia internetowego.

Próbowałem posłużyć się poniższym tutorialem, ale po kilku próbach ciągle stoję w kroku drugim.

Łącząc się z adresem http://192.168.0.254 w celu przeprowadzenia dalszej konfiguracji wciąż ukazuje się ten sam komunikat
"Strona internetowa jest niedostępna". Kiedy wpisuję w cmd ping 192.168.0.254 zwracany jest komunikat "upłynął limit czasu żądania".

Czy macie jakieś sugestie,rady?
Pozdrawiam

Podłączałeś go kablowo do komputera? Uzyskiwanie adresu IP na karcie sieciowej komputera musi być ustawione na auto.

Tak, podłączalem go kablem do komputera. Wszystkie kroki konfiguracyjne były dokonywane zgodnie z tutorialem który podałem w pierwszym poście.

Na czym dokładnie zatrzymałeś się patrząc na zdjęcia?

Na samym początku kroku 2, tj. próbuje połączyć się z 192.168.0.254 by ruszyć dalej z konfiguracją konsoli routera tp-link, ale otrzymuję komunikat "Strona internetowa jest niedostępna"
Poniżej zamieszczam screeny z konsoli netii

Jakiś adres IP dostajesz z DHCP TP-linka? Jeżeli nie trzeba go dopisać do karty sieciowej.

Dopisałem adres IP dla połączenia lokalnego 192.168.2.59 oraz maskę podsieci 255.255.255.0 i nadal to samo

Nie możesz dopisywać sobie adresu jakiego chcesz. Jeżeli masz domyślny adres IP TP-link czyli 192.168.0.254 to adres dopisany do karty sieciowej powinien znajdować się w tej podsieci czyli przykładowo 192.168.0.100/255.255.255.0

Podłącz 702 kablowo do komputera i wydaj na nim polecenie ipconfig/all, pokaż nam w całości co wyszło.

C:\Users\xyz>ipconfig/all
Konfiguracja IP systemu Windows
   Nazwa hosta . . . . . . . . . . . : Laptok
   Sufiks podstawowej domeny DNS . . :
   Typ węzła . . . . . . . . . . . . : Hybrydowy
   Routing IP włączony . . . . . . . : Nie
   Serwer WINS Proxy włączony. . . . : Nie
   Lista przeszukiwania sufiksów DNS : home
Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej 3:
   Stan nośnika . . . .  . . . . . . .: Nośnik odłączony
   Sufiks DNS konkretnego połączenia :
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter #
2
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 0C-D2-92-0B-16-E4
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej 2:
   Stan nośnika . . . .  . . . . . . .: Nośnik odłączony
   Sufiks DNS konkretnego połączenia :
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft Virtual WiFi Miniport Adapter
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 0C-D2-92-0B-16-E4
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej:
   Sufiks DNS konkretnego połączenia : home
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 135
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 0C-D2-92-0B-16-E3
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Tak
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
   Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::8937:90a8:4eb3:ceed%11(Preferowane)
   Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.6(Preferowane)
   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Dzierżawa uzyskana. . . . . . . . : 9 czerwca 2015 18:49:54
   Dzierżawa wygasa. . . . . . . . . : 10 czerwca 2015 21:46:29
   Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.254
   Serwer DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254
   Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 319607442
   Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-18-5F-95-B5-8C-89-A5-05-B6-EA
   Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.254
   NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Włączony
Karta Ethernet Połączenie lokalne:
   Sufiks DNS konkretnego połączenia :
   Opis. . . . . . . . . . . . . . . : Killer e2200 PCI-E Gigabit Ethernet Contr
oller (NDIS 6.20)
   Adres fizyczny. . . . . . . . . . : 8C-89-A5-05-B6-EA
   DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie
   Autokonfiguracja włączona . . . . : Tak
   Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::6123:e92b:c680:68fb%10(Preferowane)
   Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.100(Preferowane)
   Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0
   Brama domyślna. . . . . . . . . . :
   Identyfikator IAID DHCPv6 . . . . : 244091301
   Identyfikator DUID klienta DHCPv6 : 00-01-00-01-18-5F-95-B5-8C-89-A5-05-B6-EA
   Serwery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
                                       fec0:0:0:ffff::2%1
                                       fec0:0:0:ffff::3%1
   NetBIOS przez Tcpip . . . . . . . : Włączony
C:\Users\xyz>

Teraz widać że masz 1.254 a nie 0.254. Próbowałeś z adresem 192.168.1.254?

Przemek dla mnie 192.168.1.254 będzie adresem IP Netia Spota.

Przyznam szczerze, że już się trochę pogubiłem. Netiaspot jest podłączony bezprzewodowo do komputera a TP-link jest podłączony kablem ethernet oraz usb. W obu przypadkach w konfiguracji Protokołu internetowego TCP/IP w wersji 4 mam ustawione automatyczne nadawanie adresu IP. Próbowałem różnych wpisywać różne adresy, ale bezskutecznie dlatego powróciłem do ustawienia automatycznego. Próbowałem resetować TP-Linka, netiaspota oraz dekoder, ale nie przyniosło to zadowalającego rezultatu.

Do konfiguracji routera nie potrzebujesz dostępu do internetu więc rozłącz sieć bezprzewodową (ważne).

Możliwe że to jego adres. Wykonaj jeszcze raz reset do ustawień fabrycznych i podłącz tylko jego pod komputer.

Sprawdzę niezwłocznie jak wrócę do domu. Chodzi właśnie o to, że do konfiguracji tp link nie powinien wołać o dostęp do internetu, chyba że się mylę. Faktycznie może to jest kwestia aktywnego połączenia z netiaspotem.

Nie bardzo wiem co znaczy dla ciebie "wołać o internet"? Do konfiguracji używasz przeglądarki co nie znaczy że musisz mieć dostęp do Internetu.

Wykonałem reset do ustawień fabrycznych netiaspotu, wyłączyłem sieć bezprzewodową, dla połączenia lokalnego i bezprzewodowego w konfiguracji TCP/IPv4 ustawiłem automatyczne uzyskiwanie adresu IP. Niestety przy próbie połączenia z adresem 192.168.0.254 w celu konfiguracji TP-Linka otrzymuję dalej ten sam komunikat "Strona internetowa jest niedostępna" ERR_ADDRESS_UNREACHABLE. Używam przeglądarki Google Chrome. W IE podobny komunikat. Z ciekawości ustanowiłem punkt dostępu przy użyciu smartfona(operator Play), dekoder wykrył i połączył się z taką siecią w mig.

Tylko że Netia Spot nie ma nic wspólnego z możliwością konfiguracji TP-Linka przez przeglądarkę. Lepiej zrobił byś robiąc reset TP-linka do ustawień fabrycznych.

Dokładnie to co pisał Admin. Prosiłem cię o reset 702 a nie ns-a i podpięcie tylko jego LAN-LAN. Wyłącz wifi w komputerze. Ma być czynne tylko LAN.