Problem z konfiguracją TL-WR841N

Witam,
nabyłem Router TL-WR841N, z którym mam poważne problemy jeśli chodzi o dobre ustawienie. Korzystałem wcześniej z innego TP-LINK'a, lecz umarł śmiercią naturalną i chciałem jego następce skonfigurować w podobny sposób. Wszystko działało pięknie lecz teraz nie potrafię wrócić do poprzedniej konfiguracji, nie mogę też wejść w ustawienia starego routera. Mam dość nietypowy układ sieci: ciągnę internet od sąsiada (posiadającego radiówkę ale to chyba mało ważne) za pomocą kabla. Trafia on do zwykłego switch'a, gdzie następuje rozdział na komputery i właśnie router. Router w poprzednim ustawieniu miał WiFi i dodatkowo łączył się z nim jeden komputer. Co więcej kabel idący od switch'a NIE był podłączony do WAN tylko do LAN i wiem, że wtedy jak to ustawiałem miało to dość duże znaczenie.
Wszystko pięknie hulało no ale problem jak wrócić do podobnej konfiguracji, po wielogodzinnej męczarni, przeglądaniu niezliczonych wątków na forach poddałem się i zwracam się do Państwa o pomoc. Dodam jeszcze, że bezpośrednio podłączony komputer do switch'a posiada normalnie internet. Zależałoby mi na takiej właśnie konfiguracji jaką miałem, ponieważ router umieszczony w miejscu switch'a nie spełniałby należycie funkcji punktu dostępu WiFi.
Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy :slight_smile:

Zaloguj się na WR-a i wyłącz w nim serwer DHCP, jeżeli ma być połączony przez port LAN oczywiście save i reboot.

Podłącz komputer do tego switcha i sprawdź adresy IP poleceniem IPCONFIG/ALL wydanym w cmd.
Podłącz router, wyłącz DHCP i zmień LAN IP routera na podobne jakie dostał komputer. np:
komputer dostał IP 192.168.0.121 adres bramy to 192.168.0.1
to zmień IP routera na 192.168.0.254

Działa, wystarczyło wyłączyć DHCP, dałbym sobie rękę uciąć, że jak wcześniej to próbowałem nie działało. W każdym razie wielkie dzięki za jakże błyskawiczne odpowiedzi!
Jeszcze mam pytanie tak na koniec: da się jakość wejść w konfigurację routera po wyłączeniu DHCP? Próba wejścia poprzez jego IP nie poskutkowała, byłem zmuszony zrobić mu reset i od nowa ustawić. Czy istnieje jakiś prostszy sposób?

Tak da się trzeba dopisać adresację ręcznie do karty sieciowej z tej samej puli adresowej co ma router , jednak nie takie samo IP jak ma router .