Problem z konfiguracją TL - WR740N z liveboxem 2.0 jako AP

Witam. Zakupiłam router TP-Link TL-WR740N. Chcę podłączyć go kablem do Liveboxa 2.0 jako AP żeby mięć internet na piętrze. Korzystałam z tej instrukcji postępując krok po kroku:

Niestety utworzyła mi się nowa sieć wifi o tej samej nazwie nie dająca połączenia z internetem. Próbowałam tez szukać innych instrukcji postępowania jednak nie udało mi się go poprawnie skonfigurować. Proszę o pomoc :).

Zabezpieczenia jak skonfigurowałeś na TP-Linku? Masz identyczne jak na LB? Spróbuj z inną nazwą sieci.

Jak masz teraz skonfigurowany ten router i pod który port podłączony? Czy za każdym razem gdy przestawiasz wartości dajesz save i reboot?

Podpięłam nie pod port WAN Tylko pod 1. Zabezpieczenia? Hmm ustawiłam takie samo hasło jak miałam do liveboxa i wybrałam WPA2-Personal (tak jak było w instrukcji). Restartowałam. Coś jest nie tak bo pokazuje mi dwie sieci wifi o tej samej nazwie

Masz wybrane to samo szyfrowanie co na Liveboxie? (WEP, WPA lub WPA2)
Nazwa sieci ma identyczną nazwę? (wielkie i małe litery)

Zmień nazwę sieci i zabezpieczenie na tym routerku oraz wyłącz serwer DHCP w przypadku połączenia do portu LAN. PO każdej operacji save i reboot.

Nazwa sieci na 100% jest taka sama, w livebxie jest wpa/wpa2mixed w tplinku wybrałam wpa-personal

I co dalej? Piszesz w celu zdobycia większej ilości postów?

Router jest u góry, jedna sieć wifi, siła sygnału wzmocniona ale brak dostępu do internetu.

Na 740-tce zmień nazwę sieci oraz zabezpieczenie. Podłącz pod port WAN i daj na Dynamic IP.

Udało się. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Jeżeli temat rozwiązany proszę zamknij wątek. W razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum.