Problem z konfiguracja TL-WA801ND multiroom nc+

Witam mam ogromny problem z konfiguracja dwoch AP TL-WA801ND z LIVEBOX F@st 3202 V TP SAGEM robiłem juz konfiguracje Apeków według podanej na stronie tplink i dalej nie moga nawiazac połaczenia z internetem ale nie internet jest tu najwazniejszy bo głownym problemem jest to ze nie moga sie połaczyc jako multiroom robiłem automatyczna konfiguracje w dekoderach i nic pozniej wpisywałem reczna konfiguracje i rowniez jest tak ze przez chwile po właczeniu zaskakuje a pozniej wyskakuje mi informacja bład połaczenia multiroom standard hd prosiłbym o pomoc jezeli ktos wie jak ten problem rozwiazac bo dzwoniac nawet do BOA nc+ nikt mi nie umiał pomoc

W jakim trybie konfigurujesz TP-Linka? Może jakieś obrazki?

witam przesle moze linka z ktorego robiłem konfiguracje http://www.tp-link.com.pl/article/?faqid=492 tam jest wybrany tryb Repeater (Range Extender) i ten wybrałem

To jest błąd, musisz skonfigurować urządzenia jako Client lub BridgeAP -

dzieki zaraz zrobie konfiguracje ta co mi pan podał ale rozumiem ze w obydwu AP mam tak samo zrobic nastepnie je podłaczyc do dekoderow i uruchomic tak i powinny działac czy jeszcze musze zrobic jakas konfiguracje w dekoderach ?

AP + Client taka powinna być konfiguracja. Pytanie czy client nie widzi sieci z Sagemcoma że stosujesz parę punktów dostępowych?

a jeszcze jedno pytanko co do konfiguracji czy na etapie Wireless Setting jak ustawie Most Secure (WPA-WPA2-PSK) dalej jest hasło czy te hasło musi być takie samo jak w routerze kiedy jego instalowalem pierwszy raz czy tylko wymyslam na jednym AP i pozniej na drugim zeby miały takie samo

Kolego opisałeś swój problem dość chaotycznie. Raz wspominasz o LIVEBOX F@st 3202 a potem o dwóch TP-linkach. Poproszę o sprecyzowanie co z czym masz podłączone i w jaki sposób. Najlepiej jak postarasz się o mały schemat twojej sieci i wrzucisz tu na forum.

przepraszam ale za bardzo sie na tym nie znam dlatego tak pisze ale ogolnie mam liveboxa z neostrada do ktorego chce podłaczyc własnie te dwa TP-Linki AP TL-WA801ND i wszystko razem zeby mi multiroom działał oczywiscie chce to zrobic bezprzewodowo przez wifi i przy tej konfiguracji co mi pan przesłał zatrzymałem sie na haśle bo nie wiem czy mam wpisac te głowne jak instalowałem liveboxa z pudełka czyli dokładnie klucz wep 26 cyfrowy czy zwykłe hasło na jednym i na drugim AP chhyba teraz jakos to lepeij nakreslilem ?

Czyli masz dwa tunery satelitarne które chcesz razem połączyć czy masz jeszcze trzeci podłączony do LIVEBOX F@st 3202?

Myśląc logicznie to chcąc się połączyć z siecią z LIVEBOX F@st 3202 trzeba wpisać hasło które tam zostało skonfigurowane. Tak samo jak byś łączył się komputerem czy tabletem. Musisz pamiętać o poprawnej konfiguracji adresacji w sieci aby nie było konfliktu adresów w sieci:
Przykład:
LIVEBOX F@st 3202 - 192.168.1.1
AP1 - 192.168.1.254
AP2 - 192.168.1.253

tak mam dwa czarny głowny i biały pomocniczy w drugim pokoju i własnie je chce ze soba i z liveboxem połaczyc oki wpisze te hasło i zobaczymy co dalej bedzie sie działo

Pierwsze to musisz uzyskać dostęp do internetu na komputerze z TP-Linka, potem podłączyć do tunera.

no i lipa nie mam połaczenia z internetem chyba sie poddam i wezme kogos kto sie na tym zna bo sam tego nie zrobie

Pokaż status TP-linka? Czy hasło jest jedynym zabezpieczeniem na LB?

hasło jest jedynym zabezpieczeniem na LB a status to chyba o to chodzi jest siec niezidentyfikowana siec publiczna, typ dostepu : brak dostepu do sieci i połaczenie lokalne takie mam informacje

Chodzi mi o print screen-a z zakładki Status TP-linka, którego próbujesz skonfigurować :wink:

a gdzie mam wejsc zeby go odczytac

Przeglądarka internetowa i panel konfiguracyjny TP-linka. Pierwsza zakładka to Status.

ale mam wejsc pod 192.168.1.1 i w routera tp status

Mówimy cały czas o konfiguracji TP-linka WA801ND chyba że ja coś przeoczyłem.