Problem z internetem w telefonie z routera TL-WR740N


#1

Witam,
od kilku dni mam problem z dostępem do Internetu w swoim telefonie (LG G3). W domu mam sieć zbudowaną w oparciu o router TL-WR740N. Z routerem współpracują dwa komputery, mój telefon, telefon żony oraz access point. Wszystkie inne urządzenia działają prawidłowo, problem jest tylko z moim telefonem.
Problem powstał nagle i wygląda to tak, że raz telefon łączy się z moją siecią domową i wszystko działa jak trzeba, ale po chwili rozłącza się. Widzi dalej sieci, pokazuje, że jest ona zapisana ale nie chce się z nią połączyć. Czasem jest też, że telefon łączy z się z siecią i wszystko śmiga ładnie aż do kolejnego połączenia z siecią. Bywa też tak, że telefon połączył się z siecią, a po chwili wyskakuje komunikat, że Internet dla tej sieci jest niedostępny.
Kombinowałem już na różne sposoby jak to naprawić i nic nie zdziałałem. W ramach moich kombinacji wykonałem następujące ruchu:

  • przywróciłem w telefonie ustawienia fabryczne (hard reset) - nic to nie dało;
  • przywróciłem ustawienia fabryczne w routerze - nic to nie dało;
  • zaktualizowałem soft w routerze - nic to nie dało;
  • wyłączyłem filtrowanie po MAC w routerze - nic to nie dało;
  • zmieniłem nazwę SSID sieci - nic to nie dało;
  • wyłączyłem WPS - nic to nie dało;
  • zarezerwowałem adres IP dla telefonu - nic to nie dało;
  • zmieniłem zakres adresów IP w DHCP od 192.168.0.150 do 192.168.0.200 - nic to nie dałol

Co jeszcze mogę zrobić? Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Szukać problemu w telefonie? Ten telefon jeszcze tydzień temu śmigał aż miło z tą siecią. To pewnie bez znaczenia, ale dodam że router jest połączony z modem od Vectry.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale to urządzenie które połączy się jako pierwsze z routerem ma status "połączone". Każde następne jest opisane jako "STA-ASSOC". Czy wszystkie urządzenia połączone z routerem nie powinny mieć statusu "połączone"? Dodam, że pomimo statusu "STA-ASSOC" urządzenia działają tak jak trzeba.


(TytusXP) #2

Można spróbować wgrać OpenWRT na ten router, ale będzie to karkołomne rozwiązanie, bo ma on mało pamięci. Często alternatywny soft leczy takie bolączki, choć nie ma gwarancji.