Problem z internetem w telefonie z routera TL-WR740N

Witam,
od kilku dni mam problem z dostępem do Internetu w swoim telefonie (LG G3). W domu mam sieć zbudowaną w oparciu o router TL-WR740N. Z routerem współpracują dwa komputery, mój telefon, telefon żony oraz access point. Wszystkie inne urządzenia działają prawidłowo, problem jest tylko z moim telefonem.
Problem powstał nagle i wygląda to tak, że raz telefon łączy się z moją siecią domową i wszystko działa jak trzeba, ale po chwili rozłącza się. Widzi dalej sieci, pokazuje, że jest ona zapisana ale nie chce się z nią połączyć. Czasem jest też, że telefon łączy z się z siecią i wszystko śmiga ładnie aż do kolejnego połączenia z siecią. Bywa też tak, że telefon połączył się z siecią, a po chwili wyskakuje komunikat, że Internet dla tej sieci jest niedostępny.
Kombinowałem już na różne sposoby jak to naprawić i nic nie zdziałałem. W ramach moich kombinacji wykonałem następujące ruchu:

  • przywróciłem w telefonie ustawienia fabryczne (hard reset) - nic to nie dało;
  • przywróciłem ustawienia fabryczne w routerze - nic to nie dało;
  • zaktualizowałem soft w routerze - nic to nie dało;
  • wyłączyłem filtrowanie po MAC w routerze - nic to nie dało;
  • zmieniłem nazwę SSID sieci - nic to nie dało;
  • wyłączyłem WPS - nic to nie dało;
  • zarezerwowałem adres IP dla telefonu - nic to nie dało;
  • zmieniłem zakres adresów IP w DHCP od 192.168.0.150 do 192.168.0.200 - nic to nie dałol

Co jeszcze mogę zrobić? Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły? Szukać problemu w telefonie? Ten telefon jeszcze tydzień temu śmigał aż miło z tą siecią. To pewnie bez znaczenia, ale dodam że router jest połączony z modem od Vectry.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale to urządzenie które połączy się jako pierwsze z routerem ma status "połączone". Każde następne jest opisane jako "STA-ASSOC". Czy wszystkie urządzenia połączone z routerem nie powinny mieć statusu "połączone"? Dodam, że pomimo statusu "STA-ASSOC" urządzenia działają tak jak trzeba.

Można spróbować wgrać OpenWRT na ten router, ale będzie to karkołomne rozwiązanie, bo ma on mało pamięci. Często alternatywny soft leczy takie bolączki, choć nie ma gwarancji.