Problem z extenderem TL-WA750RE - jest połączenie, internet gubi po chwili

Witam,
kupiłem extender TL-WA750RE, żeby zwiększyć zasięg sieci ze standardowego modemu kablowego UPC.
Standardowa konfiguracja była dosyć prosta. Status w extenderze pokazał prawidłowe połączenie z routerem i internetem. Internet zadziałał ale na bardzo krótko. Od tego momentu przez kilka dni przekopałem się przez wszystkie możliwe ustawienia, porady w internecie i nie jestem w stanie zmusić do działania dłużej niż minutę. Po prostu przestaje działać internet, choć status nadal pokazuje, że wszystko jest ok.
Testowałem ustawianie DHCP na extenderze, różne konfiguracje zabezpieczenia routera, kanały itd.
Z tego co widzę, nie tylko ja mam takie problemy, zatem to nie jakiś wadliwy egzemplarz.
Proszę o pomoc.

Jaka jest siła sygnału sieci do której się łaczysz?

To nie ma znaczenia raczej w moim przypadku. Na ekranie statusu mam 70-90%. Z resztą testowałem w różnych lokacjach, w różnych odległościach od routera. Na różnych routerach - jeden UPC drugi Netia. Ten sam objaw cały czas.

Testowałem pingowanie różnych elementów będąc podłączonym do extendera:

  • prawidłowo pinguje ip wewnętrznej sieci (extendera, routera, podpiętych urządzeń)
  • nie pinguje zewnętrznych adresów np. "wp.pl" (nie sprawdzałem bezpośrednio po ich ip)
  • pingując DNS np. 8.8.8.8 pierwszych kilka prób jest nieudanych, ale zwykle ostatnie już załapują - wtedy o dziwo na chwilę internet się odtyka

Dodatkwo jak podepnę się do extendera kablem Ethernet to wszystko śmiga prawidłowo. Zatem coś się dzieje w momencie gdy extender musi odbierać i wysyłać dalej sygnał wifi.

Próbowałem też metodę na podpięcie do Liveboxa, czyli wyłączenie DHCP na routerze i włączenie jej na extenderze. Konfiguracja była prawidłowa bo LAN działał, ale Internet znowu tylko przez kilka minut.

Nie mam możliwości zmienienia zabezpieczenia wifi na routerze z WPA na WEP, bo ponoć to mogłoby pomóc, ale UPC nie daje takiej opcji.

Nie posiadam routerów UPC, posiadam za to ten extender. Mogę jedynie sprawdzić jego działanie z Archer C2. Na pokładzie wzmacniacza mam oprogramowanie alternatywne Gargoyle.

Pytanie czy instalacja Gargoyle jest odwracalna? W sensie chciałbym spróbować czy to rozwiąże problem i jeśli nie, to przywrócić i oddać go do sprzedawcy.
Czy po prostu nie bawić się i kupić jakiś sensowny router, a nie extender.

Tak jak najbardziej jest odwracalna.

Ha. Na Gargulcu po paru próbach zaczął działać stabilnie. Nie rwie połączenia, ale bardzo mocno obcina z 20 Mb do 2. Da się używać, ale komfort nie ten. Wiadomo co może go tak dławić (to nie odległość od routera).

To rzeczywiście dziwne. Sprawdzę jeszcze u siebie. Nie mam co prawda takiej prędkości jak twoja, mam 6Mb i tyle uzyskuje. Nic nie obcina.

Odezwał sie do mnie helpdesk TP Linka. Zasugerował wymianę urządzenia z względu na źle działające radio.

Korzystaj z okazji, nic nie tracisz.